Статті

Aрхітектура Вавілону

Опубліковано: Липень 7, 2013 710

Вавілонська архітектура – це архітектура Месопотамії, тобто Межиріччя, рівнини, розташованої між річками Тигр і Євфрат. До неї відноситься і Ассирія, область у середній частині долини Тигру, по обидва боки річки. Мізерні залишки древніх споруд знаходять саме там. Розкопки в місті Урі виявили сліди храмів, зіккуратів (східчастих храмів) і гробниць, датованих від 2235 до 1520-х рр.. до P. X. Збереглися значні залишки палаців і храмів навколо стародавніх міст: Ніневії, Німруда, Куюнджік і Хорсабад. Від давньоперсидського періоду (з 538 р. до P.X. до завоювання Персії Олександром Македонським у 333 р. до P.X.), збереглися такі пам’ятники, як Пасаргади, Сузи і Персеполя. Архітектура цього часу піддалася сильним впливам єгипетської та грецької культур, які послужили причиною змішання стилів.

Зіккурат. Німруд

Зіккурат. Німруд

Слово «зіккурат», означає «піднятий на вершину» і являє собою сирцеву ступінчасту піраміду, на вершині якої споруджувався невеликий храм-місцеперебування головного божества міста.
На верхню платформу можна було піднятися по сходах.

Храм семи сфер. Німруд

Храм семи сфер. Німруд

Один з небагатьох збережених пам’яток з цегли-сирцю та дерева, цей храм складається з семи ярусів, з’єднаних сходами. Нижній ярус квадратний, верхні шість зміщені від центру. На верхньому ярусі знаходився храм.

Яруси храму

Яруси храму

Яруси храму були покриті глазурованою плиткою різних кольорів і, можливо, присвячені різним планетам. Нижній, чорний – Сатурну, потім йшов помаранчевий, символізуючий Юпітер, червоний-Марсу, золотисто-жовтий – Сонцю, зелений-Венері, блакитний – Меркурію, і, нарешті, білий або сріблястий-Місяцю.

Фасад і план храму в Борсиппі (бл. 2000 р. до P.X.)

Фасад і план храму в Борсиппі (бл. 2000 р. до P.X.)

Храм Езіда – один з кращих зразків вавілонської архітектури. Строгий і складний ритм виступів створює дивно гармонійне враження. Сторони храму орієнтовані по сторонах світу.

Висячі сади Семіраміди (VII ст. До P.X.)

Висячі сади Семіраміди (VII ст. До P.X.)

Знамениті висячі сади Семіраміди у Вавілоні, одне з семи чудес світу, мабуть, розташовувалися на східчастих терасах, і на кожній терасі був сад.

Барельєф. Куюнджік

Барельєф. Куюнджік

На цьому барельєфі зображений чотириярусний храм з воротами, схожими на єгипетські пілони. Вхід знаходився на нижньому виступі, друга тераса підтримується опорами, а на верхньому ярусі (його зображення не збереглося) знаходився храм.

Зіккурат

Зіккурат

Ранні месопотамські храми стояли на платформах з сирцевої цегли. До кону III тисячоліття до Р. X. з’явився новий тип храму – зіккурат. Він представляв собою масивну сирцеву ступінчасту піраміду з храмом на вершині. Тераси зіккурата були різних кольорів. Для прикраси використовувалася також мозаїка і глазурована плитка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *