Статті

Хочу дім: заміське будівництво від самого початку

Опубліковано: Листопад 16, 2014 201

building14Побудувати дім із колод чи брусу? Обрати дерево чи бетон? А з чого взагалі варто розпочинати ремонт? Яким вікнам віддати переваги – пластиковим чи дерев’яним? Що взагалі таке керамічна цегла і як провести вигідно опалення? І таких питань, пов’язаних із ремонтом та будівництвом безліч. І саме тому ми спробуємо дати вичерпні та дійсно корисні відповіді, аби мрія про комфотне житло не перетворилася на кошмар.

Що саме ми хочемо?

Але для початку варто розуміти, що будівництво – поняття набагато ширше, ніж ми звикли собі уявляти. Якщо мова йде «посадити дерево, народити сина та збудувати дім», то тут все просто. А аби порозумітися з робочою бригадою, або навіть самому чітко уявляти, що саме вам потрібно, варто розрізняти:

 • Реконструкцію – це фактично зміна призначення будівлі, або її об’єму (м³). Тобто, якщо ви, наприклад, забажаєте із жилого будинку зробити офісне приміщення, чи, наприклад, збільшити свою оселю за рахунок поверхів, горища чи прибудови – це ваш варіант. Навіть додатковий балкон – це вже справжня реконструкція.
 • Модернізацію – це види робіт, які покликані довести всі елементи споруди до сучасних норм. Наприклад, зміна системи опалення, утеплення вашого будинку, чи навіть встановлення інших вікон.
 • building12

  Капремонт – з цим терміном ми всі знайомі, та чи розуміємо його суть? Це не просто шпалери та підлога. Фактично, це відновлювальні роботи по всій будівлі, але тут не потрібно, як при модернізації, доводити роботи до вимог сучасних норм. І це варто враховувати, якщо ви домовляєтеся, скажімо із робочою бригадою. Наприклад, якщо у вас протікав дах, то капремонт – це лише заміна декількох листів покриття. А якщо в кімнатах потріскалася стеля – то це штукатурні роботи, але аж ніяк не повна стяжка, та вирівнювання стелі.

 • Нове будівництво – це власне і є те, що ми звикли мати на увазі, говорячи про «хочу свій новий дім»: зведення об’єкта з нуля.

Як визначитися із типом та видом будинку?

Сьогодні існує безліч типів будинків, і замість звиклих вже для вуха котеджів, чути «таунхауси», «дуплекси» та інші заморські терміни. Як в цьому розібратися?

 • Таунхаус – цей термін набрав обертів у 2000-х роках і означає просто «будинок у місті». Це, як то кажуть, класика жанру. Невеликий котедж, або група котеджів, які об’єднані загальними стінами та виконані в одному спільному стилі. Кожна секція в такому будинку має свій окремий вхід/вихід та земельну ділянку. Це зручно, вигідно та, звісно, дешевше ніж повністю відокремлений будинок. Зрештою, ви маєте своє окреме житло із садом, але і сусіди тут поруч.

  Найпопулярніший варіант – двоповерховий: на першому поверсі всі побутові та технічні приміщення, а на другом, як правило, спальні. Кожен поверх має свої санвузли.
  Це принцип – максимально зручно та економно. Тож, якщо ви маєте на прикметі товариша чи партнера, які не проти такої забудови – це ідеальний варіант: комфортно, дійсно гарно, недорого та досить ізольовано від шумного міста.

  Сюди ж можна віднести і лайнхауси – які так само мають спільну стіну, але відрізняються зовнішнім дизайном. Або ж дуплекси – це фактично будинок на дві окремі квартири.

 • building11

  Котедж – це вже ваша окрема царина. Площа такого будинку разом із територією може доходити до 100 м². Класика – це кам’яні чи дерев’яні котеджі.

Технологія – що вибрати?

Як і з чого будувати ваш дім – вибір не легкий, але сучасних надійних варіантів теж вистачає, тому помилки бути не може, залежить лише від ваших побажань:

 • Технологія RBS (Royal Building System). Тут використовуються конструкції для заливки бетоном. Такі короби найчастіше виготовлені з полімерних панелей. У них висока ударна в’язкість, такі короби не потребують підгонки та мають дуже надійні кріплення. В них і заливають швидкотуговіючий бетон через спеціальні отвори. Такі будинки міцні та досить стійкі.
 • Моноліт «Легострой». Це теплозберігаюча технологія. Тут використовують незнімну опалубку ЛЕГОБЛОК. В такому домі комфортно та тепло, в нього висока звукоізоляція, він досить міцний та стійкий. Ця технологія – фактично нове слово в будівництві. Такий спосіб використовується для зведення недорогих, теплих будинків. Схожа технологія – Ізодом, лише тут використовується опалубка з полістеролу.
 • Каркасні будинки – це як гра у конструктор. І виходить досить бюджетно. Стіни такої будівлі зводяться із окремих панелей і дерев’яного каркасу (хоча зараз вже можна використовувати і металеві каркаси – які є більш міцними та надійними).
 • Hebel – це унікальна технологія за допомогою блоків, котрі формуються із сирої суміші (цемент, пісок, алюмінієва пудра та вапно). Така суміш здатна збільшуватися в об’ємі до 5 разів (просто компоненти в процесі змішування утворюють бульбашки). Такий матеріал далі оброблюють і в результаті маємо – чудову теплоізоляцію, дуже легку механічну обробку і надзвичайно легку вагу.

Але якщо ви на стороні звиклого дерева та класичних технологій, то достатньо лише вибрати: каркас, з брусу, рубаний будинок чи з оциліндрованої колоди? І тут лише декілька нюансів…

building13

 1. Рубаний будинок: це фактично данина традиції і вимагає важкої ручної праці. Досить дороге будівництво, довге за часом, але в результаті – у вас справжній казковий палац.
 2. Про каркасні будинки вже йшла мова – і тут варто лише зазначити: що найдешевший метод, але ваші стіни міститимуть синтетичні елементи, що не є дуже екологічно.
 3. Оциліндровані колоди оброблюють на заводах. І будівництво з такого матеріалу є значно дешевшим, ніж рубаний будинок. І ви матимете оселю із абсолютно натурального дерева.
 4. Будинки з бруса – досить економні та прості у зведенні, але разом із тим потребують особливого утеплення.

І коли з фронтом робіт та технологією ви вже визначилися, варто розпочинати підбір матеріалів та розробити вигідний та правильний поетапний план.

І щоб не виникало жодних «несподіванок» та проколів, а терміни виконання робіт, затрачені кошти, нерви та зусилля були мінімальними, ми приготували для вас цілий арсенал корисних статей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *