Статті

Колони

Опубліковано: Липень 13, 2013 538

Колони – вертикальні опорні конструкції, що складаються з бази, стовбура і капітелі. У Греції колони несли антаблемент і разом з ним підтримували дах. Римляни на відміну від греків використовували колони швидше в декоративних цілях і надавали перевагу арочній системі грецької стійко-балочної. У результаті з’явилися такі нові варіанти, як напівколона і пілястр. Колони можуть бути парними, як римські, пучками колон, як норманські, що окремо стоять, як індійські. Стовбур може бути простим, як у тосканського ордера, або багато прикрашеним. Капітелі також прикрашені по різному: від орнаментальних єгипетських до простих середньовічних.

База

База

База могла нести набагато більше навантаження, ніж колона. У романській і готичній архітектурі кілька колон з базами з’єднувалися разом. Така база називалася складною.

Кручені колони

Кручені колони

Архітектори романського стилю продовжували використовувати і імітувати римські колони. У створюваних нових типах основна увага приділялася елегантності і красі, як у цій колоні. Зазвичай такі колони прикрашали мозаїкою.

П'ять ордерів

П’ять ордерів

П’ять ордерів являють собою конструктивні системи, що служать для організації частин будівлі. Ордер складається з колони, капітелі, бази і антаблемента. Доричний (2), іонічний (3) і коринфський (5) ордери розвинулися в Греції, тосканський (1) і композитний (4)-в Римі. Протягом майже тисячі років ордер не використовували в архітектурі, а отримав друге народження в часи Відродження, коли був систематизований такими архітекторами, як Себастьяно Серіліо, Андреа Палладіо і сер Вільям Чемберс.

Персидські колони

Персидські колони

Стиль персидських колон заснований на первинній дерев’яній конструкції. Ця колона з Залу 100 колон у Персеполі (V ст. До P.X.) вирубана з каменю. Над стволом з каннелюрами розташовані волюти і дві бичачих голови.

Єгипетські колони

Єгипетські колони

Єгипетські колони часто нагадують місцеву флору. Стовбури схожі на листя папірусу, капітелі – на листя лотоса. На малюнку зображена колона, прикрашена ієрогліфічними написами і увінчана капітеллю, з кожного боку якої зображена богиня Хатор.

Індійські колони

Індійські колони

Ця колона імітує дерев’яні конструкції ранньої індійської архітектури. Вся поверхня її багато прикрашена. В Індії часто будували окремо стоячі колони, або лати, що використовувалися під час церемоній.

Китайські колони

Китайські колони

Китайські колони виконувалися з дерева і, замість капітелі, несли підтримуючі дах консолі. Китайці рідко будували каркас даху і верхню частину будівлі до того, як встановлять колони. Колони часто були червоного кольору.

Частини колони

Частини колони

Колона складається з трьох частин: бази, стовбура і капітелі. Стовбур цієї коринфской колони покритий каннелюрами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *