Статті

Коротко про різні двері

Опубліковано: Червень 10, 2015 311

Будинок починається із дверей – і ніхто тут не посперечається. Адже вхідні двері – своєрідний портал, перепуск до вашої оселі. І виконує він стільки функцій, що аж не віриться: це і доступ до всіх приміщень, і їх ізоляція, звуковий та шумовий бар’єр, теплозахист, охорона та оборона майна, естетичне доповнення інтер’єру, зонування тощо.

Тому детально розглянемо всі можливі типи та види дверей, не лише за матеріалом виконання, але й за призначенням, розташуванням, типом монтажу тощо.

Якими ж вони бувають і як розібратися?

• Матеріал виконання:

 1. 2d

  Дерев’яні.

  Мабуть, найпопулярніші з усіх інших. Ідеально виглядають, чудово вписуються та доповнюють будь-який дизайн. Можна обрати різні типи текстур та кольорів. Окрім того – це екологічно чистий матеріал, приємний на дотик. Такі двері надійні та прослугують вам довго, а ціновий діапазон дозволяє обрати собі доволі бюджетний та вишуканий варіант.

 2. Алюмінієві. Такі двері не бояться агресивних впливів зовнішнього середовища. Вогнетривкі, міцні, шумоізоляційні та доволі добре зберігають тепло. Вони доволі стійкі до корозії, але при контакті з іншими металами – наприклад, із тими, що знаходяться в дощовій воді, можуть серйозно псуватися.

  Це надійний захист будинку, вони легші за металеві, але не поступаються їм своєю міцністю та складністю системи безпеки. Хоча виготовлення таких дверей коштує недешево.

 3. Сталеві. Більше використовуються для вхідного варіанту. Дуже надійні та витривалі. Найчастіше використовують сталь значної товщини. Такі двері завжди додатково оброблені антикором, щоби не піддаватися псуванню. Не бояться вогню, чудово ізолюють усі звуки, запахи та зберігають тепло всередині оселі. А кількість дизайнерських рішень на сьогодні – вражає.
 4. 2d

  Скляні. Ідеальне дизайнерське рішення – такі двері візуально розширюють простір, додаються світла та створюють ілюзію додаткової площі. Добре зберігають тепло, але звукоізоляцією похизуватися не можуть.

 5. Шпоновані. Виготовляються із тонкого спресованого пласту залишку різних порід дерев (товщиною він – як тонкий картон). І саме таким шпоном обклеюють більшу частину полотен для дверей. Зовні дуже подібно до дерев’яних дверей, але якість значно нижча, як і термін придатності.
 6. Ламіновані. Двері, зовні обклеєні ламінатом. Він може бути різноманітної текстури, товщини, кольорів і подібний до текстури дерева.
 7. Кашировані. Подібні до ламінованих, але покриття більш дешеве та менш стійке до пошкоджень і псування.

 8. Мезонітові. Їх виготовляють із МДФ (спресована деревина дрібнодисперсних фракцій). Це дуже надійні двері. Найчастіше їх облицьовують ламінатом або шпоном із досить цінних порід дерев.

 9. Пластикові. Такі двері або фарбують, або покривають натяжкою декількох шарів пластику. Вони не витримують значних механічних пошкоджень, легко псуються, проте мають незначну вагу, ідеально вписуються в будь-який дизайн та необмежені кольоровою гамою.
 10. 5d

  Комбіновані. Назва говорить сама за себе – такі двері виготовляють із різних матеріалів, поєднуючи їх найкращі властивості, можливості дизайнерських рішень та технічних переваг.

• А як вони будуть відчинятися?

Залежно від механізму є різні способи потрапити до кімнати чи оселі. Тут все залежить від ваших побажань.

 1. Розпашні. Такими можуть бути як вхідні, так і міжкімнатні двері. І відчиняються вони в одну, або навіть в обидві сторони. Їх можна робити глухими та скляними. Для них немає дизайнерських обмежень, легко виготовляються як із порогом, так і без. Ідеально зберігають тепло, блокують звук. Єдиний незначний мінус – варто передбачити достатньо місця, щоби такі двері відчинялися без перешкод.
 2. Розсувні. Идеально вписываются в любой интерьер, экономят место и прекрасно дополняют перепланировки. Такие двери монтируются в полость стены и движутся параллельно ей.

  4d

  Ідеально вписуються в будь-який інтер’єр, економлять місце та чудово доповнюють перепланування. Такі двері вмонтовуються в порожнину стіни та рухаються паралельно до неї.

  Чудове рішення для зонування простору, особливо, якщо обрати скло як матеріал – це створить ілюзію суцільного єдиного приміщення.

  Можуть кріпитися як на верхній чи нижній, так і одразу на двох направляючих. Є зсувні (одинарні) та розсувні (подвійні двері). Завдяки чудовій сучасній автоматиці такі двері стають популярнішими не лише всередині будівель, але і як вхідні.

 3. Складні. Виключно міжкімнатні. Можуть бути виготовлені з дерева, пластика чи інших легких матеріалів. Вони поєднують окремі секції, котрі рухаються вздовж направляючої в проймі дверей.

 4. Гойдалки. Двері-фаворити всіх домашніх улюбленців. Вони можуть розчинятися в обидві сторони, як в метро. Вимагають достатньої площі. Їх складно знайти в продажу.

3d

• І ще декілька різновидів дверей:

 1. Звісно, це не всі типи класифікації дверей. Абсолютно усі вони можуть бути глухими – тобто суцільними без вставок. Та скляними – наприклад, балконні двері. Вони дійсно енергомісткі, чудово зберігають тепло та пропускають світло в усі суміжні кімнати. Форму, розмір, колір скла ви можете обирати який завгодно.
 2. Відповідно до свого положення можна розрізняти міжкімнатні, вхідні, гостьові, коридорні, сходові, кухонні, балконні, горищні двері. А за призначенням – розподільні, звукоізоляційні, герметичні, протипожежні, аварійні, захисні, навіть таємні та обманні (згадайте палаци та їх таємні ходи).

І на останок 2 важливих моменти, які допоможуть вам розібратися із вибором дверей для вашої оселі.

Що краще – двері з масиву чи щитові?

 1. Масив. Такі двері виготовляються із суцільного дерева. Вони досить дорогі та мають велику вагу. Їх покривають спеціальними фарбами та лаками не лише з декоративних міркувань, а й щоб забезпечити стійкість до шкідників, пошкоджень, гниття, вологи, сонця і т.д.

  Це дуже вишукані, надійні та екологічні двері, котрі чудово прикрасять будь-яке приміщення. Зокрема, ви не обмежені в декорі.

 2. Щитові двері. В них полотно може бути заповнене дерев’яними рейками (зі шпону, стружки, МДФ чи ДВП) або поліуретаном. Такі двері значного легші, дешевші, але й не можуть похизуватися ідеальним зовнішнім виглядом та стійкістю дверей із масиву.

Ви можете обирати будь-які механізми, зупинитися дверях-перетинках, ширмах чи навіть жалюзі (котрі, до речі, найкраще підходять для приміщень із необхідністю додаткової вентиляції – як гардеробні, комори, господарські приміщення), зважайте лише на вашу вільну площу.

Варто пам’ятати про те, що двері в одному приміщенні (в одній площині зору) мають бути однаковими за стилем, а розташування їх не повинно заважати ймовірній евакуації. А це значить, що краще монтувати двері із відчиненням назовні – із приміщення.

Це і є практично всі тонкощі класифікації дверей – зважайте на функціональність приміщення і вам буде нескладно зробити вибір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *