Статті

Лорд Берлінгтон і Вільям Кент

Опубліковано: Грудень 5, 2013 223

Вільям Кент працював в Чісвіку разом з Берлінгтоном і вніс величезний внесок в палладіанське влаштування вілли плануванням парку. В.Кент створював проекти, які не були реалізовані. Берлінгтон опублікував проекти Уайт-Холла виконані Ініго Джонсом, що справило великий вплив на архітектуру громадських будівель XVIII століття. Крім приватної архітектури, в палладіанському стилі було побудовано декілька важливих суспільних будівель, зокрема, спроектовані Берлінгтоном Зали Зборів в Йорку. Ця будівля наближається до монументальності Стародавнього Риму, що виходить за межі робіт Палладіо і Джонса.

Казначейство. Лондон (1734 р.)

Казначейство. Лондон (1734 р.)

Казначейство стало єдиною будівлею, побудованою у відповідності з планами Кента, створеними в рамках проекту палацу Уайт-Холл. Будівля базується на проектах Джонса, опублікованих Кентом, з портиком, який відзначає середину довгого рустованого фасаду з венеціанським вікном в центрі. Квадратні кутові флігелі з одиночними венеціанськими вікнами типові для палладіанських заміських будинків.

Парк. Чісвік-Хауз. Лондон

Парк. Чісвік-Хауз. Лондон

Кент керував розбиттям основної частини парку навколо палладіанської вілли Берлінгтона. Ворота, каскад, ставок, обеліск та інші архітектурні «несподіванки», засновані на античних, паладієвих або Джонсових зразках, можна було знайти в кінці кожної частини парку. Парк був розбитий на основі геометричних принципів, але з свідомим прагненням зберегти «природній» вигляд.

Паладієвий «Єгипетський зал» в Залах Зборів.

Паладієвий «Єгипетський зал» в Залах Зборів.

В якості проекту для великого бального залу, Берлінгтон використав дизайн, зазначений Палладіо в його «Чотирьох книгах про архітектуру» як «відповідний для свят та розваг» і, за словами автора, в свою чергу заснований на приведеному Вітрувієм описі єгипетських залів. Берлінгтон вважав, що, копіюючи проект Палладіо, він сумлінно слідує  давньоримським рекомендаціям.

Зали Зборів, Йорк (1730р.).

Зали Зборів, Йорк (1730р.).

На плані видно розташування ряду кімнат які мають, як і в Чісвік-Хаузі, різну форму, включаючи апсидну. Це також характерна риса виконаних Палладіо зображень римських лазень, які Берлінгтон придбав і опублікував в 1730 році.

Вид з фасаду. Зали Зборів.

Вид з фасаду. Зали Зборів.

У той час як у внутрішньому устрої залу Берлінгтон повністю покладався на проект Палладіо, при плануванні зовнішнього фасаду він керувався власною уявою, натхненною темою імперських бань Риму.

Поперечний розріз, Зали Зборів.

Поперечний розріз, Зали Зборів.

Згідно з рекомендаціями Палладіо, довжина залу повинна була відповідати стародавнім базиликам, і Берлінгтон зробив його довжиною у вісімнадцять колон. Пізніше зал піддався критиці за непрактичність: ширина бічних проходів та прольотів між колонами була занадто мала для танцюючих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *