Статті

Мастаба

Опубліковано: Липень 5, 2013 124

Основою релігії Стародавнього Єгипту була віра в загробне життя, в усьому подібну земній, і тому гробниці поряд із храмами стали головними архітектурними спорудами. Храм був житлом бога, а гробниця – місцем перебування духу і тіла померлого. Гробниці ретельно будувалися і прикрашалися, вони були символом вічності. Розквіт архітектури Стародавнього Єгипту пов’язаний з об’єднанням Верхнього і Нижнього Єгипту. У період Раннього царства гробниці були досить простими спорудами з масивними стінами і нагадували за зовнішнім виглядом призьбу біля будинку. Араби називають таку гробницю мастаба, що арабською означає «лава». Міста і палаци Стародавнього Єгипту давно стали пилом, а його храми і будинки мертвих досі служать джерелом натхнення для сучасної архітектури.

МАСТАБА

МАСТАБА

Мастаба нагадувала могили додинастического періоду. Померлого хоронили в ямі і насипали пагорб, якому потім надавали правильну форму і обкладали цеглою. Гробниці могли бути з безліччю наземних і підземних приміщень, багато прикрашених і містять начиння і припаси. В основі конструкції були дерев’яні або зроблені з цегли-сирцю опори, вкриті бутової кладкою і потім-цегляною кладкою.

ПОХОРОННА КАМЕРА

ПОХОРОННА КАМЕРА

Похоронна камера іноді вирубувалася в скелі і опускалася на велику глибину. Камер могло бути кілька, і деякі з них закривалися опускаються кам’яними плитами.

фасад палаців

фасад палаців

Фасади гробниць, мабуть, імітували фасади палаців, адже гробниця була резиденцією фараона в іншому житті. Палаци будували з дерева, а звичай робити фасади з мулової цегли, ймовірно, прийшов з Месопотамії. Часто гробниці були яскраво розфарбовані, і сліди розмальовки збереглися до цих пір.

Хибні двері

Хибні двері

Гробниця була домом померлого, призначеним для вічного життя. А глухі двері, кам’яні або зроблені з цегли-сирцю, імітувала справжні вхідні двері. Через них «двійник» померлого, Ка, міг піти з гробниці і повернутися. Двері зазвичай розташовувалася в східній стороні, зверненій до Нілу.

Некрополь

Некрополь

В одному некрополі зустрічалися і зовсім маленькі могили з одним приміщенням, що належали рядовим общинникам або чиновникам, і великі, що належали родичам царя з безліччю наземних і підземних приміщень.

План

План

Найскладніші гробниці складалися з безлічі приміщень і становили собою справжню резиденцію для померлого і одночасно ворота у вічність. Кімнати були прикрашені рельєфами зі сценами з повсякденного життя, орнаментами. Тут також були комори, молитовня, кімнати для відпочинку та їдальня.

Цегла-сирець

Цегла-сирець

Цегла-сирець, зроблений з суміші мулу і соломи, був звичайним матеріалом для будівництва будинків у Стародавньому Єгипті.
Він використовувався і в Месопотамії, що дало можливість запозичувати техніку і застосовувати її не тільки в побутовому будівництві, але і для монументальних споруд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *