Статті

Міста групи Ченеї

Опубліковано: Вересень 7, 2013 125

Близько за стилем до групи Пуук стоять міста групи Ченес, розташовані південніше. До X ст. більшість міст майя занепало, і культурний центр змістився в Центральну Мексику, де вплив майя закріпився в цивілізації тольтеків. Виникли два великих міста – Тула ​​і Чичен-Ітца. Міста все частіше воювали, що призвело до появи таких храмів, як храми воїнів в Тулі і Чичен-Ітце. Кам’яне поле для гри в м’яч в Чичен-Ітце свідчить про жертвоприношення людей. Ці традиції потім перейняли ацтеки.

Кільце для гри в м'яч. Тула

Кільце для гри в м’яч. Тула

У священній грі використовували важкі м’ячі, які команди намагалися прокинути через два великих кам’яних кільця, розташованих на кінцях поля. Ці кільця, прикрашені рельєфними зображеннями гримучої змії, присвячувалися крилатому змію Кецалькоатлю.

Поле для гри в м'яч. Чичен-Ітца

Поле для гри в м’яч. Чичен-Ітца

Поле було оточене високими стінами з сидіннями для глядачів. Майстерний барельєф показує, як команду, яка програла приносять у жертву богам.

Атланти. Тула

Атланти. Тула

На вершині піраміди в Тулі чотири гігантські фігури воїнів підтримували перекриття вхідного вестибюля святилища. Барельєфи всередині храму і колонного залу повторюють тему воїнів.

Колона. Тула

Колона. Тула

Ці колони з Тули були зроблені з чотирьох чи більше кам’яних блоків, з’єднаних розчином. Інші колони були побудовані з кругляка з дерев’яною основою.

Скульптурна абака. Чичен-Ітца

Скульптурна абака.
Чичен-Ітца

Верхнє святилище Кастільо перекрито дахом з використанням стовпів, колон і дерев’яних перемичок. Дві колони у вхідному вестибюлі зображують змія, який обвив стовпа з рідкісними скульптурними абаками.

Камінь Тісока

Камінь Тісока

Ацтекські скульптори створювали глибокі і іноді жахаючі зображення. Цей вівтар, відомий як Камінь Тісока, прикрашений п’ятнадцятьма сценами із зображенням імператора, який заколював полонених. На верхній стороні зображений диск Сонця.

Скульптури чакмул. Тула і Чичен-Ітца

Скульптури чакмул.
Тула і Чичен-Ітца

Статуї лежачих людей, або чакмули, з головами, повернутими на дев’яносто градусів і резервуарами на животі, є як в релігійних, так і світських будовах Тули і Чичен-Ітци. Чакмули були вівтарями для жертвоприношень.

Пуукський стиль. Чичен-Ітца

Пуукський стиль. Чичен-Ітца

До невеликих будов пуук на півдні поселення веде вирівняна біла дорога для процесій. Будівля в пуукському стилі з великими фризами і геометричними орнаментами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *