Статті

Нубійський кордон

Опубліковано: Липень 7, 2013 136

Південна межа з Нубією, або Кушем, була дуже важлива для Єгипту, так як Нубія багата золотом і каменем. Місто Асуан, де були багатющі гранітні каменоломні, лежав на кордоні країни, і каравани, що доставляли золото, слонову кістку, шкури пантер, рабів, проходили тут. Тут же знаходилися маєтки єгиптян, храми. Переможні походи фараонів Нового царства в Нубії і Передню Азію зміцнили авторитет Єгипту. Силою зброї і хитрістю єгиптяни змусили визнати свою владу на величезній території. Нубія, нарешті, стала єгипетської провінцією, а зображення темношкірих нубійців з’явилися в гробницях цього часу.

Абу-Сімбел. Поперечний переріз

Абу-Сімбел. Поперечний переріз

Незважаючи на те що храми висічені в скелі, вони повторюють традиційне планування єгипетських храмів. Це найбільші і величні споруди, які були створені протягом усієї історії Єгипту. Головна їх прикраса – рельєфи із зображенням битви при Кйдеше, фараона Рамсеса, що жертвує полонених богам.

План храму в Абу-Сімбелі

План храму в Абу-Сімбелі

Портал храму мав традиційну форму з вузьким входом. За ним розташовувався зал з вісьма стовпами, до яких були приставлені статуї Рамзеса у вигляді бога Осіріса. За першим залом розташовувався поперечний зал, в якому зберігалася священна тура, святилище і вузькі камери, які, мабуть, були складськими приміщеннями.

Храм в Абу-Сімбелі. Нубія (бл. 1260 до P. X.)

Храм в Абу-Сімбелі. Нубія (бл. 1260 до P. X.)

Побудований Рамзесом II, цей монументальний храм був вирубаний в скелі в Абу-Сімбелі. По боках входу підносяться чотири величезні портретні статуї Рамзеса II на троні. Карниз прикрашений невеликими статуями сидячих павіанів-священних тварин бога Тота. Над входом висічене зображення бога сонця з головою сокола.

Форти. (XII династія)

Форти. (XII династія)

Принаймні вісім фортець з каменю та цегли-сирцю було споруджено вздовж Нілу.
На півдні дві фортеці з цегли-сирцю, облицьовані всередині каменем, стояли на березі Нілу, охороняючи кордони єгипетських завоювань.

Амбразури

Амбразури

Як сам форт, так і огороджуюча його стіна демонструють особливості конструкцій, що передбачили пристрій пізніших європейських замків. Амбразури в стіні, зубці, через які стріляли лучники, були вже в Єгипті, тоді як рови і парапети – винайшли пізніші.

Статуї Осіріса. Абу-Сімбел

Статуї Осіріса. Абу-Сімбел

Вісім статуй, що зображують Рамсеса II в образі бога Осіріса, царя мертвих, розташовувалися в першому залі храму.
В епоху Нового царства культ Осіріса переживав відродження. Наявність характерного для Осіріса головного убору, корони Атеф, свідчить про те, що фараон зобразив себе у вигляді безсмертного бога ще за свого життя.

Ворота форту

Ворота форту

Ворота були вузькими. Над ними височіла спостережна вишка. Великий загін стежив за безпекою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *