Статті

Обласний семінар з етнопедагогіки

Опубліковано: Жовтень 29, 2015 525

Повертаючись  до забутого,
пробуджуємо до життя національні
традиції, нашого народу .

28 жовтня на базі Вінницької академії неперервної освіти відбувся обласний семінар на тему

« Етнографія в дошкіллі: від минулого до сьогодення».DSCN9589

Мета якого полягала в обміні досвідом з основних форм роботи у дошкільних навчальних закладах за цим напрямком. Коло учасників зазначеного заходу було представлено спеціалістами з дошкільної освіти Писарівського, Агрономічного, Лука-Мелешківського дитячих закладів; науковців, представників обласних і районних  методичних центрів. Не залишився байдужим до цієї події і педагогічний колектив Стрижавського ДНЗ «Казка».

Завідувач Снігур Людмила Іллівна  презентувала  педагогічні надбання  та досягнення творчого колективу дошкільного навчального закладу, а саме:

  • Панасюк Людмили Ігорівни , керівника гуртка театралізованої діяльності «Диво-дивне театр – Криниця людських почуттів»
  • Мазур Анжели Валеріївни, музичного керівника. Фольклорно – родинне свято першого закосичення дівчаток, яким виповнилося 5 років «Дівчина з косою, мов трава з росою…»
  •  Досвід створення з малечею символічних іграшок для дерева бажань, Сороки Тетяни Сергіївни.

Активну участь у роботі семінару  прийняли Комар Галина Богданівна, вихователь, керівник гуртка «Паперовий дивограй». Савицька Ірина Сергіївна, практичний психолог закладу, провела майстер – клас  “Виготовлення квітки маку”. Щирою посмішкою зустріли учасники презентацію умілицю, нашого селища Олесю Щирицю. Не залишила байдужою і авторська виставка «Чарівний  світ витинанкового дивотвору» вихователя ДНЗ Наталії Віталіївни Філіпович.

Під час проведення семінару дошкільними закладами Вінницького району була організована виставка, яка дала можливість учасникам семінару зануритись у минуле і торкнутися серцем  основних джерел культури українського народу. Милували око вироби з рогози, макети криниць, млинів, українські вінки, вишиванки, ляльки мотанки: мокоша, подорожниця, травниця-кубушка…, бутафорні коники.

Тепла атмосфера семінару  дала можливість ще раз переконатися у тому, як щиро і самовіддано працюють педагоги з дітьми, знаходять у цьому радість і сенс свого життя. Можливо, заради цього і варто жити у світі!

… Немає мудріших, ніж народ, учителів,
У нього кожне слово – це перлина,
Це праця, це натхнення, це людина!
М.Т. Рильський

 Панасюк Людмила Ігорівна

 Мазур Анжела Валеріївна

Сорока Тетяна Сергіївна


Комар Галина Богданівна

Савицька Ірина Сергіївна

Олеся Щириця

Наталя Віталіївна Філіпович

Семінар з етнопедагогіки

Практичний психолог ДНЗ «Казка» Савицька Ірина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *