Статті

Піраміди

Опубліковано: Липень 5, 2013 154
Ступінчаста піраміда. Саккара (бл. 2778 до Р. Х.)

Ступінчаста піраміда. Саккара (бл. 2778 до Р. Х.)

Єгипет неможливо уявити без пірамід. Найбільша і знаменита-піраміда Хеопса в Гізі. Вона – єдина споруда з семи чудес світу, що збереглося до наших днів. Піраміди з’явилися в часи III династії (2780-2680 рр.. До Р.Х.). Це були гробниці фараонів. До IV династії культ фараона посилився. Його вважали богом. А померлий фараон був покровителем своєї країни. У цей час вже остаточно була знайдена ідеальна форма для вічного дому фараона-піраміда. В епоху Середнього царства (2134-1786 рр.. До P.X.) піраміди перестали бути виключно царськими. Вони зробилися менше за розміром, але були чудово прикрашені всередині розписами і рельєфами, а також їх стіни були покриті ієрогліфами, відомими як Тексти пірамід.

План. Ступінчаста піраміда.

План. Ступінчаста піраміда.

Ступінчаста піраміда фараона III династії Джосера була самою ранньою. Вона була частиною поховального ансамблю, що складається з піраміди, південного і північного палаців і поминальних храмів. Ансамбль знаходиться в південній частині некрополя в Саккарі.

Кам'яна кладка піраміди в Саккарі

Кам’яна кладка піраміди в Саккарі

Спочатку була споруджена велика мастаба з блоків вапняку. Стіни зовні були облицьовані кам’яними плитами. З північного боку знаходився вхід, що веде до глибокої шахти. Внизу розташовувалася похоронна камера. У ході будівництва гробницю вирішили збільшити у висоту, поставивши на першу мастабу ще три.

Піраміда Снофру в Мейдумі

Піраміда Снофру в Мейдумі

Спочатку піраміда була задумана як семиступінчаста, але потім до неї додали ще один уступ, проміжки між мастабами засипали дрібним каменем і всю піраміду облицювали кам’яними плитами. За формою вона нагадує дві мастаби, поставлені одна на іншу.

Заповнюючі блоки піраміди у Мейдуме

Заповнюючі блоки піраміди у Мейдуме

Вапнякові блоки приховували ступінчасту структуру піраміди, роблячи її поверхню рівною. Порожнечі заповнювалися дрібними каменями.

Піраміда Унаса. Саккара

Піраміда Унаса. Саккара

Ця піраміда, яка є царською гробницею і розташована поруч із ступінчастою пірамідою, виглядає зовсім просто. Її стіни покриті вирізаними ієрогліфами, що оповідають про подорож мертвих в загробний світ.

Похоронний ансамбль у Абусирі (V династія)

Похоронний ансамбль у Абусирі (V династія)

Ансамбль включає піраміду, нижній і верхній храми. Основне ядро ​​піраміди облицьоване білим вапняком, верхівка – гранітна. Нижній храм був ніби вхідним залом і використовувався як пристань. Верхній храм мав двір, оточений галереєю, дах якої підтримували колони.

Піраміда Снофру в Дашурі

Піраміда Снофру в Дашурі

Друга піраміда Снофру нагадує мастабу на якій височить піраміда. Зміна кута нахилу її граней з 56 градусів до 43 зробило її боки ромбоподібними. Можливо, це знадобилося, щоб зробити піраміду більш стійкою.

Плити в пірамідах

Плити в пірамідах

Грати встановлювалися на шляху до камери поховання як захист від грабіжників. Дерев’яні кілки підтримували гранітну плиту. Якщо в гробниці намагалися щось зрушити, плита падала, і гробниця наглухо закривалася.

Піраміди знаті. Абідос

Піраміди знаті. Абідос

Починаючи з Середнього царства, піраміди зводилися не тільки для фараонів, але і для людей знатних, а також і просто багатих. Піраміди були меншого розміру, але коштовно оздоблені малюнками і рельєфами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *