Статті

Ранні поселення Мезоамерики

Опубліковано: Вересень 7, 2013 234

Цілі міста з сотнями кам’яних пам’ятників, часто наполовину зарослі тропічним лісом, – збереглися свідоцтва стародавньої цивілізації, що існувала в Мезоамериці – регіоні, який включав всю нинішню Мексику, і, частково, Гватемалу, Беліз і Гондурас, починаючи вже з 900-х рр.. до P. X. і до завоювання іспанцями в 1519 р. Монументальні піраміди, площі, храми, майданчики для ігор, дороги для процесій і жертовні вівтарі служили для виконання релігійних ритуалів, від яких залежало все повсякденне життя. Величезні палаци підкреслювали строгу соціальну ієрархію; правителі використовували архітектуру для того, щоб підкреслити власне значення і забезпечити собі безсмертя. Більшість збережених будівель відноситься до цивілізації майя.

Церемоніальна територія Монте-Альбани

Церемоніальна територія Монте-Альбани

Місто сапотеків Монте-Альбана мало сформований адміністративно-релігійний центр на вершині гори. Споруди розташовувалися по периметру величезної прямокутної площі. У центрі були культові будівлі, а навколо площі-храми, піраміди, житла. Тут же знаходився майданчик для гри в м’яч.

Піраміда. Тахін

Піраміда. Тахін

Піраміда, квадратна в основі, складається з семи уступів. На верхньому уступі розташоване святилище.По східній стороні піраміди йдуть широкі сходи з балюстрадою, прикрашеною орнаментом з прямокутників. На сторонах піраміди вирізані в камені 365 ніш. Сонячний рік-постійна тема мезоамериканскої архітектури.

Елемент талуд-таблеро

Елемент талуд-таблеро

Техніка талуд-таблеро вперше з’явилася в будовах Теотіуакана. Зовнішня похила секції, або талуда, підтримується обштукатуреною прямокутною панеллю. Її використовували як фриз і прикрашали скульптурою.

План Теотіхуакан (бл. 150-650 рр..)

План Теотіхуакан (бл. 150-650 рр..)

У плані місто складається з пересічних ліній, з пірамідою Сонця в центрі. Головна вісь міста – Дорога мертвих, що йде від піраміди Місяця і перетинається з другою віссю на рівні цитаделі. Таким чином, місто було поділене на чотири частини – планування, пізніше що використовувалось ацтеками.

Тераси талуд-таблеро

Тераси талуд-таблеро

Профіль талуд-таблеро міг повторюватися багато разів по ходу підйому піраміди. Ця форма ступінчастого фасаду відома по всій Мезоамериці, з невеликими місцевими варіаціями. Це одночасно ефектно і економічно. Елементи каркаса з’єднані тонкими панелями, що утворюють кам’яне ядро​​.

Стели. Теотіуакан.

Стели. Теотіуакан.

Перші окремо розташовані священні камені Теотіуакана мали чисто релігійне значення. Вони були вкриті різьбленням із зображенням богів, зокрема знаменитого Кецалькоатля, або пернатого змія. Пізніші стели майя були з зображеннями царів і служили швидше світськими пам’ятниками, ніж священними статуями.

Піраміда Місяця. Теотіуакан (200р.)

Піраміда Місяця. Теотіуакан (200р.)

Піраміда, присвячена богу Місяця, – гігантська будову на північному кінці головної осі Теотіуакана. Кам’яні сходи проходять через чотири яруси, ведуть до дерев’яного святилища на вершині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *