Статті

Роберт Адам. Інтер’єри

Опубліковано: Грудень 9, 2013 130

Архітектор Роберт Адам (1728-1792 рр..) нерозривно пов’язаний з англійським неокласицизмом, його ім’я дало назву одному з стилів декору інтер’єрів. Його відрізняють досконалі пропорції і увага до найдрібніших деталей, таких, як дверні ручки і вази. Адама частіше переробляв вже існуючі будівлі. Його геніальність полягала у створенні приміщень з правильними пропорціями, які тішили око. Він називав свою концепцію «рухом», описуючи її як «підйом і падіння, рух вперед і відступ, з різноманітністю форм в кожній частині будівлі, для того, щоб максимально збільшити мальовничість композиції». Представлені тут деталі Сайон-Хауза в Міддлсексі показують, як Адам добивався успіху у застосуванні свого стилю.

П'єдестал статуї. Вестибюль

П’єдестал статуї. Вестибюль

Кожен елемент був ретельно продуманий Адамом. Цей п’єдестал прикрашений різноманітними мотивами: двома фризами і гірляндами. Всі ці елементи використовувалися і до нього, але ніколи в такій комбінації.

План на рівні підлоги. Сайон-Хауз

План на рівні підлоги. Сайон-Хауз

Роберт Адам переробив план старого будинку в стилі короля Якова для того, щоб послідовно вибудувати приміщення, контрастні за формою. Місце внутрішнього дворика на новому плані мало зайняти величезне кругле приміщення. Воно призначалося для бального залу, але не було побудоване.

Доричний вестибюль

Доричний вестибюль

Фігура вмираючого гладіатора, розташована між колонами, відволікає увагу від різних рівнів підлоги і підсилює храмову обстановку вестибюля.

Ескіз трофея

Ескіз трофея

Ця форма прикрас, раніше використалася в тріумфальних арках Стародавнього Риму, знайшла нове застосування в декоративних панелях вестибюлів. У даному випадку композиція панелі побудована симетрично з обладунками в центрі, та різна форма щитів дозволяє уникнути повторень.

Прикраса над каміном

Прикраса над каміном

Такі прикраси представляли собою декоративну панель, розташовану над камінною полицею. У даному випадку Роберт Адам копіював римський барельєф із зображенням служниці, яка миє ноги господині.

Ескіз довгої галереї

Ескіз довгої галереї

Адам зіткнувся зі складним завданням перетворення стилю короля Якова в класичний інтер’єр. Архітектор знайшов блискуче рішення: він використовував книжкові полиці для виділення пройомів, а каміни, дзеркала і двері розбарвлювали монотонність довгої галереї.

Ескіз підлоги

Ескіз підлоги

Зазвичай Адам пропонував ескізи килимів. В даному випадку він спланував незвичайну підлогу з застосуванням суміші штукатурки, барвника й шліхти, змішаної у вигляді тістоподібної маси і викладеної візерунком. Після висихання отриману поверхню шліфували і покривали лаком.

Ескіз масляної лампи

Ескіз масляної лампи

Масляна лампа-приклад поєднання практичності і декоративності. Пари ламп, які розташовані вгорі, освітлювали відвідувачам шлях до проходу.

Ескіз вази

Ескіз вази

Для ваз використані класичні мотиви з головами баранів,  левів та лавровим вінком навколо підстави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *