Статті

Щоби дах не поїхав: як правильно вибирати покрівлю

Опубліковано: Листопад 28, 2014 288

roof11Ще перед тим, як закладати фундамент, хороший господар повинен в голові вже мати чітку картинку: яким буде дах у будівлі. І незалежно від ваших дизайнерських вподобань та грошових побажань, так чи інакше, він має в собі 2 основних елементи: покрівлю та опорну частину. І перше, що треба вияснити для себе, яким буде дах – пласким чи скатним (похилим).

Відповідно, пласкі мають кут нахилу до 2,5 градусів, тоді, як у скатних, він, звісно, набагато більший. Як обрати? Тут все залежить від ваших смаків, єдина суттєва перевага скатного даху – на ньому всі атмосферні опади затримуються набагато менше, ніж на пласкому. А значить, ні сніг, ні дощ вам не будуть створювати проблем.

Від чого, власне, залежить кут нахилу?

roof13

  • В першу чергу, від клімату – якщо дощі йдуть у вашому регіоні частіше, ніж деінде, то, звісно, ваш вихід – похилий дах. Але не поспішайте облаштовувати його крутим спуском.
  • Вибір матеріалу. Витрати на скатні дахи значно більші – тому тут потрібно розраховувати на свій гаманець. Чим більший кут нахилу – тим дорожче.

roof12Детальніше про скатні дахи читайте в спеціальному розділі, а поки розглянемо, якою, власне, мусить бути надійна покрівля. І тут одразу виникає питання: що ж обирати – полімери, металочерепицю, рубероїд… Все просто: однозначної відповіді – що ж таки краще? – немає. У кожного матеріалу є свої недоліки та переваги. Але не пропустіть моменти, на які варто звернути увагу при виборі будь-якого матеріалу.

  1. Беріть до уваги тип будівлі. Господарські споруди, котеджі, літні будиночки, дачі вимагають абсолютно різних характеристики покрівлі.
  2. Матеріал повинен повністю відповідати конфігурацію даху. Як вам вже відомо, плаский та скатний дахи відрізняються своїми характеристиками. І при виборі матеріалу варто враховувати це. Те, що для рівної поверхні буде плюсом, для похилої може коштувати міцності. Тут обов’язково потрібно звертати увагу на переваги та особливості матеріалів.
  3. Враховуйте термін використання даху. Чи це «на все життя», чи «до кращих часів». Кожен матеріал має, як не дивно, свій термін придатності, після котрого потребуватиме повної чи часткової заміни.
  4. Подумайте про вагу всієї покрівельної конструкції. Чи підходить вона всій будівлі, чи витримають опори, чи будуть дотримані пропорції будівлі при такому виборі.
  5. Не забувайте про ціну. Досить часто завжди є можливість придбати більш дешевий матеріал. І не завжди це значить поступитися якості. Наприклад, господарські будівлі чи підсобні приміщення не потребують покрівель, ціна котрих залежить лише від естетичного вигляду. Зерніть увагу і на те, що це лише вершина айсбергу, вам доведеться ще заплатити за монтажні роботи, гідроізоляцію (якщо буде потрібно) та інші деталі, про котрі часто замовчується на початку.
  6. Дізнайтесь детальніше про складність монтажу. Кожне покриття має свої нюанси, від котрих, знову ж таки, залежатимуть витрати та терміни будівництва. Наприклад, монтаж черепиці буде коштувати майже так само, як і сам матеріал, беріть це до уваги.
  7. І на останок – не нехтуйте зовнішнім виглядом. Те, як ваш дах впишеться в загальний дизайн будинку досить важливо. Відповідно, якщо необхідно підкреслити свій статус чи виокремити будинок, варто використовувати натуральні матеріали. Пам’ятайте, що покрівля повинна продовжувати дизайн будівлі та бути з нею в одному стилі.

roof14

Як бачите, все залежить від ваших можливостей та побажань. Критерій один – дах повинен бути міцним, надійно захищати приміщення від протікань та холоду. І це результат не лише правильно вибраного матеріалу але і праці золотих рук майстрів, котрі доведуть цей дах до пуття. Тому зважте всі за та проти, врахуйте свої матеріальні можливості, естетичні вподобання та сміливо переходьте до вибору покрівлі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *