Статті

Сходи

Опубліковано: Липень 21, 2013 155

Існує безліч способів встановлення сходів, що виконують одну і ту ж функцію – з’єднання двох рівнів, або поверхів. У плані вони можуть бути круглими, L-і U-подібними і навіть прямими. Може відрізнятися число прогонів і майданчиків. Зазвичай форма сходів пристосована до відведеного для них циліндричного або кубічного простору. Сходинка, що складається з горизонтальної частини-проступу – і вертикальної підсходинки, може бути розфарбована або прикрашена різьбленням, часто прикрашені перила, стійки і балюстради. Сходи використовують також як символ і частину релігійного ритуалу, вони підкреслюють важливість сходження; при цьому для створення потрібного ефекту мають значення ширина, крутість сходів. Влаштування садів і терас часто залежить від просторових можливостей, створених прогонами сходів.

Стилобат

Стилобат

Античні храми зазвичай будували на припіднятих платформах, або стилобатах, повністю або частково складавшись з лав ступенів. Колони храму стояли прямо на верхній сходинці.

Кручені Сходи

Кручені Сходи

Кручені, або спіральні, сходи являють собою ряд щаблів, круглий в плані і спирається на центральний стержень, або стовп. Такі сходи ідеально підходить для веж і шпилів.

Трибунні Сходи

Трибунні Сходи

Форма трибунних сходів у східних апсидах церков успадкована від римських базилік, де судді сиділи на високих стільцях. Крісло голови або вівтар символічно підняті над масами за допомогою рядів сходинок, часто охоплюють весь простір апсиди.

Сходи Майя

Сходи Майя

Сходи, часто вкриті ієрогліфічними надписами, представляли собою найважливішу деталь пірамід майя. Сходження по сходах було кульмінаційною точкою

Повзуче Склепіння

Повзуче Склепіння

Сходи з циліндричним склепінням, дві опори які розташовані похило, вимагали дуже точних розрахунків, так як складно забезпечити правильний розподіл ваги склепіння.

Балюстрада

Балюстрада

Балясини класичної кам’яної балюстради складаються із коротких стволів з абакою, основи і одного або двох виступів з опуклими (ovolo) і увігнутими (cavetto) кільцями між ними.

Садові Сходи

Садові Сходи

Ряди сходинок служили обрамленням в композиції класичного саду. Сходи були побудовані за симетричною, часто круглою, схемою, з кількома майданчиками, на яких можна було зупинитися.

Відкриті Кручені Сходи

Відкриті Кручені Сходи

В середині відкритих кручених сходів розташований колодязь, що йде від центру будівлі. Такі сходи іноді опирались на колони. Відкриті кручені сходи добре поєднуються з оздобленими балюстрадами.

Відкрита Струна

Відкрита Струна

Струною називають похилу дошку, на яку спираються кінці проступей і підсходинок. відкрита струна, показана на малюнку, слідує профілю сходинок, закрита – приховує сходинки.

Сходовий Колодязь

Сходовий Колодязь

Сходовий колодязь-це вертикальний обсяг, в якому розташовані сходи. Неокласичний сходовий колодязь, в якому перший проліт спрямований до стіни і продовжується двома загинающимися прольотами – по одному з кожного боку, часто був смисловим центром першого поверху. Він підсвічувався круглими вікнами в стелі.

Сходи з Подвійним Прольотом

Сходи з Подвійним Прольотом

Зі сходів з подвійним прольотом відкриваються різноманітні види саду і будинку. У палладіанських будинках такі прольоти робили короткими, симетричними і пропорціїйними по відношенню до решти фасаду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *