Статті

Варіації на класичну тему

Опубліковано: Жовтень 23, 2013 140

У будь-якій мові існують місцеві діалекти, існували вони і в архітектурній мові Італії часів Відродження. Власний архітектурний стиль підкреслював автономність даної області. У містах, подібних Венеції, нові будівлі відображали місцеві традиції, хоча використовували також і класичний словник. У Північній Італії в якості будівельного матеріалу широко використовували цеглу, і в епоху Відродження багато будівель як і раніше покривали кахлями, мармуром і скульптурними панелями, маскували класичні форми. Проте до XVI ст. в багатьох місцевостях Італії з’явилися будівлі в стилі Високого Відродження, натхненного класичними прикладами.

Мармурова обробка

Мармурова обробка

Різнобарвні мармурові фасади здавалися ще більш розкішними, відбиваючись у водах Венеції. Архітектура церкви Санта-Марія-деї-Міраколі може служити прикладом поєднання місцевого та класичного стилів. Фасад прикрашений коринфськими і іонічними пілястрами і покритий дорогим різнобарвним мармуром.

Рельєфні орнаменти

Рельєфні орнаменти

Рельєфи традиційно використовувалися в оздобленні будівель, особливо в Ломбардії і Тоскані. Такі орнаменти, які використовувалися, в основному, в інтер’єрах, наслідували класичні римські зразки. На них часто зображувалися фантастичні істоти, завитки листя та урни.

Пілястри

Пілястри

Пілястри були декоративними елементами і не грали ролі в конструкції будинку. Вони були прикрашені різьбленим мармуром, ліпниною або розписом.

Венеціанські палаци

Венеціанські палаци

У плані палаци Венеції зазвичай мали L-подібну форму, за їх вузьким фасадом приховувалася витягнута по горизонталі будівля. Палаццо Лоредан, побудоване в XVI ст., як і інші венеціанські палаци епохи Відродження, поєднувало в собі класичну основу з достатком прикрас. Всі три поверхи увінчані важкими карнизами і прикрашені коринфськими пілястрами, між якими були розташовані вікна з характерним багатим склінням місцевого скляного виробництва.

Цегла та теракота

Цегла та теракота

У Північній Італії існували давні традиції виробництва цегли, і класичні форми тут використовувалися з урахуванням цього матеріалу. У палацах Болоньї змішувалися характерні місцеві деталі, наприклад аркади, які виходять на вулицю, низький верхній поверх і виступаючі закруглені контрфорси, аркатурні фризи, великі карнизи. Витончена теракотова обробка навколо карнизів і вікон була місцевим елементом.

Архітектурні «цитати»

Архітектурні «цитати»

У багатьох будівлях Ренесансу використовуються деталі більш ранніх споруд, наприклад готичні прикраси палацу Дожів у Венеції, арки тимпанів Скуола-Гранде-ді-Сан-Марко, куполи Сан-Марко.

Використання кольору

Використання кольору

Для архітектури Відродження Північної Італії характерна не лише велика кількість декору, але й використання різнокольорових матеріалів в обробці будівлі. Такі будови, як монастир Чертоза в Павії, були буквально покриті орнаментом з чорного, зеленого і білого мармуру і червоного порфіру – матеріалів, які асоціюються з античністю.

Загальна обробка

Загальна обробка

Такі деталі, як ніші, капітелі і консолі, в архітектурі Північної Італії часто органічно вписуються у вигляд будівель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *