Статті

Великі піраміди Гізи

Опубліковано: Липень 6, 2013 188

Комплекс пірамід, споруджений у Гізі фараонами IV династії, Хеопса, Хефрена і Мікеріна найбільший у давньоєгипетській архітектурі. Тисячі кам’яних блоків були переправлені по річці. Потім їх перетягнули за допомогою спеціальних пристроїв на кордон з пустелею, щоб побудувати тут гробниці у формі правильних пірамід. У свій час величезний масштаб будівництва пірамід і прилеглих до них споруд став причиною виникнення теорій про деспотичне і нелюдське правління єгипетських фараонів цього часу. Але методи і способи, за допомогою яких були зведені піраміди, до цих пір залишаються не відомими. Велика піраміда Хеопса є найчистішою геометричною формою і донині служить джерелом натхнення для архітекторів в будівництві сучасних будівель, як, наприклад, в Парижі.

Некрополь Гізи

Некрополь Гізи

Три головних складових некрополя Гізи – піраміди Хефрена, Хеопса і Мікеріна розташовані по діагональній осі. Їх похоронні храми звернені у бік Нілу. На заході побували мастаби вищих сановників.

Сфінкс

Сфінкс

Сфінкс знаходиться поруч з пірамідою Хефрена. Він висічений з великої скелі, що нагадує за формою лежачого лева. Це один із прикладів зображення лева з головою людини, в традиційному головному уборі фараона і з накладною бородою. Скульптор надав голові сфінкса портретні риси Хефрена.

Велика піраміда Хеопса

Велика піраміда Хеопса (2680-2565 до Р. Х.)

Найбільша з трьох пірамід, піраміда Хеопса досягає 146,59 м у висоту, вона займає площу 5,2 гектара. При будівництві піраміди використовувався привізний вапняк. На кожній стороні піраміди знаходилося поглиблення з царським човном, щоб душа фараона могла подорожувати.

Коридори піраміди Хеопса

Коридори піраміди Хеопса

Вхід у піраміду знаходиться з північного боку. Від входу йде довгий коридор до похоронної камери, розташованої в центрі піраміди. Ці нічим не прикрашені коридори були священним проходом, призначеним для мертвих.

Галерея піраміди Хеопса

Галерея
піраміди Хеопса

Довга галерея вела до похоронних камер, розташованих на різних рівнях. Склепіння галереї складається з семи горизонтальних виступаючих один над іншим рядів кам’яної кладки. Кожен наступний ряд є опорою попереднього. Нічим не прикрашена кладка галереї доповнює стримано монументальний зовнішній вигляд піраміди.

Облицювання піраміди Хеопса

Облицювання піраміди Хеопса

Спочатку піраміди були облицьовані вапняком, утворюючи гладку білу поверхню, а верхня частина, можливо, була покрита позолоченими плитами з вибитими на них молитвами.

Похоронна камера піраміди Хеопса

Похоронна камера
піраміди Хеопса

Похоронна камера, захищена гратами, покрита п’ятьма рядами кладки, кожен ряд якої складався з дев’яти кам’яних плит, покладених одна на іншу. Два вузьких коридора, призначення яких досі невідомо, вели з камери назовні.

Розвантажувальні камені

Розвантажувальні камені

Чотири розвантажувальних каменя знаходяться над входом в піраміду.
Над стелею похоронної камери в декількох рядах кладки залишені пустоти для полегшення тиску величезної маси. Ці прийоми показують, що єгиптяни знали і застосовували на практиці закони фізики. Вхід у піраміду після поховання був ретельно замурований.

Внутрішня частина піраміди Хеопса

Внутрішня частина
піраміди Хеопса

Внутрішня частина піраміди складалася з тисяч кам’яних блоків, вагою близько 2,5 тонни. Добуті в каменоломнях з величезною працею і укріплені на місці за допомогою тонкого шару вапняного розчину, вони укладалися на свої місця людьми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *