Статті

Загальні відомості (залізобетон)

Опубліковано: Грудень 15, 2013 255

Залізобетон являє собою поєднання двох різних за своїми фізико-механічними властивостями матеріалів – сталі (арматури) і бетону, – працюючих після затвердіння як одне монолітне тіло. Робота сталі і бетону в залізобетонному елементі можлива завдяки наступним факторам:

  • бетон при твердненні міцно зчіплюється з арматурою, через що під впливом діючих на елемент зусиль бетон і арматура отримують однакові за величиною деформації (подовження, укорочення) ;
  • коефіцієнти лінійного розширення сталі і бетону за величиною дуже близькі;
  • бетон служить середовищем, що оберігає арматуру зі сталі від корозії та від вогню.
Залізобетонні роботи

Залізобетонні роботи

Залізобетон має багато таких переваг, якими не володіють інші будівельні матеріали – камінь, метал, дерево. Він довговічний і економічний. Його міцність з плином часу дещо зростає, а міцність сталі, захищеної від корозії й вогню, залишається незмінною. Основні компоненти бетону – пісок і щебінь – поширені майже повсюдно, що позначається на його вартості.

Механічні властивості бетону і стальної арматури з користю використовують в залізобетонні. Бетон як штучний камінь добре пручається стиску і слабо – розтягуванню; арматура ж добре чинить опір і розтягуванню і стисненню. Тому в залізобетонних конструкціях, які виконують роботу на вигин і на відцентрове стискання, в перетинах яких під впливом навантаження виникають зона стиснення і зона розтягування, бетон, в загальному, сприймає стискаючі зусилля, а розтягування передаються на арматуру, що укладається в розтягнутій зоні перерізу. Наприклад, в двопрогоновій залізобетонній плиті, що працює на згин, арматуру розміщують в зонах розтягування: в прольотах – в нижній грані плити, на опорі – в верхній. Зусилля стиснення в цих перетинах сприймаються бетоном.

Існує два види залізобетону – звичайний і попередньо напружений. Кожен з них, крім зазначених загальних властивостей, володіє також властивостями, притаманними тільки йому залежно від типу армування і виду сталі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *