Статті

Заїкання. Вчимося говорити заново!

Опубліковано: Травень 29, 2014 622

0705_mami-11

Ще зовсім нещодавно малюк мило щебетав, а тепер насилу може вимовити навіть елементарні слова? Розгубленість, відчайдушність і наростаюча паніка – не дивно, що все це починає відчувати будь-який батько, в сім’ї якого відбулися такі зміни з дитиною. А що ж тоді говорити вже про саму крихітку? Картина ясна – це не що інше, як серйозне порушення мови, простіше кажучи – заїкання.

Легковажно до цього ставиться, а тим більше пускати справу на самохід і залишати дитину з проблемою один на один, не варто. Адже це не проходить само собою і вимагає активної участі дорослих в реабілітаційному процесі.

Чому це сталося?

0705_mami-12

У більшості випадків заїкання виникає в період з 2 до 5 років, саме під час інтенсивного розвитку мови. Виникнути ця проблема може на грунті гострого психологічного розладу. Наприклад, внаслідок сварки дорослих, свідком, якого став малюк. Причиною може послужити і перенесене інфекційне захворювання, також травма головного мозку.

Коли починати лікування?

0705_mami-13

Заняття з логопедом можна починати з дитиною, яка досягла 3-х річного віку, коли проблемі не менше 3 місяців. Найбільш ефективні заняття в міні-групах чи індивідуальні. Період навчання залежить від ступеня заїкання.

Чим допомогти дитині?

0705_mami-14

Не акцентуй увагу на проблемі, яка постала, більше грай з малюком в ігри, засновані на воді, диханні, з піском.

Читайте вголос улюблені книжки, співайте пісеньки, вчіть напам’ять вірші і влаштовуйте показові «виступи». Намагайся якомога більше приділяти уваги дитині, щоб вона відчувала, що її чують і хочуть слухати.

Якщо проблемі є місце для існування, то твоє головне завдання – зібрати всі свої сили і зусилля для її рішення і допомогти малюку. Разом у вас все обов’язково вийде! Успіхів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *