Статті

Збір пластику для допомоги у протезуванні постраждалих в АТО

Опубліковано: Грудень 1, 2015 394

recycled-materials

Те що ти викидаєш у сміття, може повернути бійця до нормального життя!

Проводиться загальний збір вторинної сировини.

Почни вже сьогодні сортувати сміття!!!

Приймаємо:

  • пластик;
  • папір;
  • скло;
  • кришечки від пластикових пляшок.

Місця збору кришечок в Стрижавці:

  1. Готельно-ресторанний комплекс “Вагнес»;
  2. Торговий центр «Сім’я».

Збір кришечок проводиться в рамках Всеукраїнської благодійної акції “Добро жменями” започаткованої ГО Благодійним Фондом “ОВЕС”.

Чому кришки?

Збір кришок найбільш легкий і доступний кожному українцю. Щодня, кожен з нас купує, використовує або викидає, як мінімум, одну ємність, що має пластикову кришечку. Збираючи кришечки в ємності по 5 або 20 літрів, ми оптимізуємо простір, займане пунктом збору. Пластикові пляшки по 5-6 літрів ще й дуже зручні для транспортування, будь то проїзд в автобусі або перевезення в багажнику автомобіля.

Яке застосування зібраних кришечок? Чи роблять з них протези?

У зібраного використаного пластика застосування одне – переробка. Збір використаного пластика і здача його в переробку використовується, як спосіб збору пожертвувань, у багатьох країнах світу. Благодійна організація, яка ініціює таку акцію, декларує, на яку саме допомогу будуть спрямовані виручені від переробки кошти. Такі акції проводяться в Польщі, Туреччині, Португалії …

Найчастіше на виручені кошти купуються інвалідні коляски.

У нашому випадку, військові дії на сході України, характер поранень і можливості української протезної індустрії, внесли свої корективи. Керівництвом Фонду було прийнято рішення організувати та популяризувати збір пластикових кришечок для переробки та надання допомоги в протезуванні пораненим захисникам України.

Чи приймається інший пластик?

Так звичайно. У переробку можна здавати різний пластик. Але саме за пластик від харчових продуктів компанія-переробник готова перераховувати найбільші благодійні внески.

Якщо ви вирішили взяти участь в акції і здавати різний пластик, просимо вас кришки від харчових продуктів, пляшки від харчових продуктів та іншої пластик складувати роздільно.

Хто є переробником зібраного пластику?

Компанія переробник на момент старту акції була одна – ТОВ «Бровари-Вторма». Підприємство було відібрано в результаті тендеру і готово давати за пластик хорошу ціну. Переробник запевняє, що бачить у цьому не бізнес-проект, а можливість допомогти бійцям АТО. Кошти за пластик він пересилає на рахунок фонду, а ми їх направляємо на виготовлення протеза для конкретного бійця. У вересні до проекту приєдналися ще два переробника в луцьку та Краматорську. Триває пошук переробників в різних регіонах.

recycled-materials-2

Якщо Ви володієте інформацією про контактах переробників пластика у себе в регіоні, будь ласка, напишіть нам.

Чи веде БФ «ОВЕС» фінансову звітність? Де її можна подивитися?

Звичайно, як зареєстрована юридична особа, Благодійна організація «Благодійний фонд« ОВЕС »веде звітність згідно з чинним українським законодавством.

За останній рік громадяни України звикли, що громадські організації, благодійні фонди або волонтерські об’єднання, повинні регулярно звітувати перед своїми благодійниками. За зібраним коштам, за витраченим, по відповідності мети збору та фактичного витрачання.

У нашому випадку звітність необхідна, але організувати її і налагодити – досить кропітка робота.

 

Щодня надходять дзвінки про зібраних двох, трьох, п’яти кілограмах кришечок. Рідше 100 або 300 кг. Ми маємо справу з усією Україною. Від дитячих садків, поліклінік і до великих промислових підприємств. Від приватного домогосподарства і до багатоквартирного будинку.

Тому за перші три місяці акції звіт про результати буде опубліковано на нашому сайті в жовтні 2015 року. Такі звіти будуть публікуватися 1 раз на місяць, в також 1 раз на квартал або в міру збору коштів достатніх на протезування одного учасника АТО.

На кожному кроці бачу коробки для кришечок, а ви тільки тонну здали в переробку!

Коробка коробці – різниця. Всіх учасників проекту, партнерів та благодійників ми просимо розміщувати на контейнерах для збору кришечок наклейки БФ «ОВЕС». Така наклейка є свідченням співпраці пункту збору саме з нашою благодійною організацією. А значить зібрані кришечки будуть перероблені саме для виконання задекларованої нами мети – наданні допомоги в протезуванні пораненим бійцям АТО.

З юридичними особами в обов’язковому порядку укладаються договори про співпрацю.

Наявність наклейки нашого фонду на контейнері – перший знак того, кому будуть направлені зібрані кришечки.

Другий маркер – звітність.

Звіти, які ми будемо публікувати на сайті, будуть включати в себе не тільки узагальнену цифру кілограм зданих в переробку та перерахованих на рахунок фонду коштів, а також детальну інформацію по кожному пункту збору. Як мінімум, в розрізі населених пунктів.

Така структура звітів дозволить кожному учаснику акції бачити, всіх приймаючих участь у проекті з проявленої активністю.

Якщо Ви готові співпрацювати з нами (або включилися в акцію відразу на старті), але не встигли отримати наклейки і договір, напишіть нам. Ми зацікавлені в прозорій і чесній співпраці.

Благодійники. Хто всі ці люди?

Учасниками акції стають все більше українців. Бібліотеки, школи, дитячі садки, студентські профкоми, об’єднання мешканців, магазини (від дрібних ларьків до супермаркетів і ринків). Великі підприємства, невеликі офіси й цілі адміністративні. Координацію акції в регіонах підхопили волонтерські об’єднання займаються допомогою воїнам АТО і опікою поранених, а також благодійні організації, які займаються благодійною допомогою в Україні вже не один рік.

Внесок кожного важливий. Повний список учасників проекту ви знайдете в розділі «Учасники, партнери, благодійники».

Скільки коштує один протез?

Ми не є протезним підприємством і не плануємо складати конкуренцію ні в цій області, ні в області медичної експертизи.

recycled-materials-4

Ми всього лише говоримо, що допомагати легко і для цього не обов’язково перераховувати гроші. Питання про вартість протеза легко перекласти на мову реклами. Запитайте у будь-якого оператора рекламного ринку: «Скільки коштує реклама?» І у відповідь Вас запитають: «Яка реклама Вам потрібна? ТВ? Інтернет? Друкована?» І вартість її буде підбиратися абсолютно індивідуально з урахуванням бюджету і цілей рекламодавця.

Так само і з протезами. Ми не претендуємо на інновації у сфері протезування. У нас немає лімітованого бюджету на пацієнта, як в державній програмі. Допомога в протезуванні нужденним воїнам АТО буде опинятися в тій мірі, в якій вона буде необхідна кожному і виходить з зібраних коштів від переробки кришечок. Наш пріоритет – індивідуальний підхід до кожного випадку ампутації та допомогу у поверненні бійця до повноцінного життя.

Якщо для допомоги одному бійцеві необхідно буде об’єднати зусилля і кошти кількох фондів, ми готові до такої співпраці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *