Статті

Англія: інтер’єри перпендикулярного стилю

Опубліковано: Жовтень 19, 2013 122

Перший послідовно перпендикулярний інтер’єр у готичному стилі-приділ собору в Глостері, будівництво якого було розпочато в 1337 р. Стіни і вікна цього приділу розділені ажурною різьбою на панелі, колони піднімаються до підстави складного віяльного склепіння. Це – головні риси інтер’єрів перпендикулярного періоду, кращі зразки якого представлені в капелах Віндзорського замку, в Кембриджі, Вестмінстері. Але цей стиль був характерний і для парафіяльних церкв того часу.

іялоподібне склепіння. Капела Кінгз-Коледж. Кембридж

іялоподібне склепіння. Капела Кінгз-Коледж. Кембридж

Віялоподібние склепіння – це тип склепіння, нервюри якого виходять з одного кута, мають однакову кривизну і розходяться на зразок віяла, утворюючи воронкоподібну поверхню. Між нервюрами часто розміщувалися орнаменти.

Династична архітектура, капела Кінгз-Коледж.

Династична архітектура, капела Кінгз-Коледж.

Величні архітектурні пам’ятки перпендикулярного стилю були побудовані ворогуючими гілками династії під час війни Червоної та Білої троянд (1455-1485 рр..). Капела Кінгз-Коледж була завершено після закінчення війни Тюдорами і прикрашена їх геральдичними знаками в західній частині будівлі, у той час, як для інших частин характерна простота ліній і відсутність декору. Троянди і решітки Тюдорів прикрашають стовбури колон, а королівський герб розташований під величезними вікнами.

План Кінгз-Коледж

План Кінгз-Коледж

Для перпендикулярного стилю характерні простота плану та увага до єдності об’єму. Капела Кінгз-Коледж не має трансепта і бічних нефів.

Віялоподібние склепіння з висячим орнаментом, капела Генріха VII.

Віялоподібние склепіння з висячим орнаментом, капела Генріха VII.

Капела Генріха VII (побудована в 1503-1519 рр..) відноситься до періоду останнього розквіту англійського готичного стилю і використовує висячий орнамент віяльного склепіння.

Квадратний слізник

Квадратний слізник

Слізник зазвичай розташований на зовнішній частині будівлі, як захист від дощу. У перпендикулярному стилі слізники використовувалися і в інтер’єрах, для того щоб підкреслити квадратні пропорції прорізів.

Капітелі

Капітелі

Капітелі перпендикулярного стилю часто були без декору, але іноді їх прикрашали стилізованим листяним орнаментом.

Дах з консолями

Дах з консолями

Арочні консолі підтримували дах. Вони були прикрашені ажурним різьбленням, а на кінцях арочних консолей можуть розташовуватися різьблені фігури ангелів.

Собори перпендикулярного стилю. Уїнчестер і Кентербері

Собори перпендикулярного стилю. Уїнчестер і Кентербері

У більшості соборів цього періоду, наприклад вінчестерських (угорі ліворуч) і Кентерберійському (вгорі праворуч), вплив перпендикулярного стилю було виражено значно менше, ніж у капелах. У соборах використовували ту ж мову, але в набагато більш стриманому і традиційному стилі.

Віньєтка

Віньєтка

Як в прикрашеній, так і в перпендикулярній готиці використовували орнамент з листя і стебел, який утворював віньєтку. Різьблення перпендикулярного стилю зазвичай більш стилізоване і швидше схоже з ранньо англійською готикою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *