Статті

Архітектура епохи короля Якова

Опубліковано: Жовтень 23, 2013 120

В Англії на початку XVII ст. можна говорити про стиль Якова, частково зобов’язаного своєю появою масовому найму іноземних різьбярів і майстрів (особливо – з Нідерландів). В обробці інтер’єрів поширилася ліпнина  і різьблення по дереву, а також прикрашені каміни і дверні отвори. Декоровані «голландські» фронтони прикрасили багато будинків, побудовані в цей час, особливо в Східній Англії, яка мала тісні зв’язки з Нідерландами. Як і в період Тюдорів, будувалося мало церковних будівель, але зате було зведено кілька «будинків чудес» в стилі короля Якова. Багато в чому вони були схожі з більш ранніми будинками. Велика увага приділялася створенню силуетів будівель і вражаючих уяву перспектив.

Під'їзди. Одлі-Енд

Під’їзди. Одлі-Енд

В оформленні під’їздів часто використовувався класичний ордер. У Одлі-Енді двоярусні під’їзди мали арочні отвори, обрамлені групами колонн.Над під’їздами були розташовані глибокі балюстради з різьбленими прикрасами.

Одлі-Енд. Ессекс

Одлі-Енд. Ессекс

Прекрасний зразок «будинку чудес» часів короля Якова. Будівництво почалося 1603 р. Монуменальна гармонійна будівля, яку оживляли бічні флігелі різної висоти.

Вікна

Вікна

Багато будівель часів Єлизавети і Якова відрізнялися великими вікнами. Вікна були звичайно високими, із середниками і виступаючим горизонтальним плетінням.

Вхід. Браусхолм-Холл. Ланкашир

Вхід. Браусхолм-Холл. Ланкашир

Вхід оформлений ордером. Доричний підкреслює грунтовність нижнього поверху, а на верхніх використаний елегантний іонічний ордер.

Фронтони

Фронтони

Прикраса фронтонів була важливою складовою архітектурного стилю часів Якова. Ступінчасті очертання поступово замінювали вигнуті форми і завитки. Контури дахів, які привертали увагу створювалися за рахунок вигнутих фронтонів і башточок.

Бліклінг-Холл. Норфолк

Бліклінг-Холл. Норфолк

Матеріал будівлі був важливий не лише з конструктивної точки зору, але і з естетичної. На сході Англії в будівництві часто використовувалася цеглина, яка в поєднанні з вигнутими фронтонами наближала архітектуру цього краю до нідерландського стилю. Прекрасним прикладом служить Бліклінг-Холл. Червона цегляна кладка майстерно відтінена тут кам’яними кутами і плетінням вікон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *