Статті

Архітектура Ініго Джонса

Опубліковано: Жовтень 24, 2013 282

Гармонійна класична архітектура Ініго Джонса (1573-1652 рр..) сильно відрізнялася від обмеженого здебільшого декором стилю Відродження, який був характерний для англійської архітектури XVI ст. Джонс сам побував в Італії і в деталях вивчив архітектуру Ренесансу, особливо роботи Андреа Палладіо. Зберігся примірник трактату Палладіо «Чотири книги про архітектуру» з позначками, який належав Джонсу. Джонс не обмежувався класичними прикрасами, для нього була важлива конструктивність будівлі, поєднання функції, гармонії і пропорційності. Він слідував стилю Високого Відродження, який в самій Італії вже витіснявся бароко.

Церква Св. Павла. Лондон (1631р.)

Церква Св. Павла. Лондон (1631р.)

Церква має просту прямокутну форму, з виступаючим тосканським портиком зі східної сторони. Не будучи головним входом, портик все ж таки є зоровим центром усього будинку.

Банкетний зал. Лондон (1619-1622 рр..)

Банкетний зал. Лондон (1619-1622 рр..)

У цій солідній і гармонічний будівлі втілилося сприйняття Джонсом італійського Ренесансу. Класичний двох’ярусний фасад свідчить про повне розуміння стилю Високого Відродження.

План банкетного залу

План банкетного залу

Будівля банкетного залу складається з двох з’єднаних кубів. Тут видно характерну для Відродження увагу до комфорту, який створювався правильними формами. Спочатку Банкетний зал використовували для влаштування королівських банкетів, святкування державних подій і спектаклів.

Ковент-Гарден. Лондон

Ковент-Гарден. Лондон

Джонс спроектував Ковент-Гарден, першу в Лондоні правильну і симетричну площу, за прикладом бачених ним італійських зразків. Площа оточена будівлями без прикрас, з відкритими галереями на першому поверсі.

Інтер'єр. Банкетний зал

Інтер’єр. Банкетний зал

Банкетний зал – приклад того, яку увагу Джонс приділяв цілісності будівлі. Структура фасаду відображена в інтер’єрі.

Собор. Уїнчестер

Собор. Уїнчестер

Хори собору, спроектовані Джонсом,-типовий приклад ясності і впорядкованості архітектурних форм. Винахідливість і новизна Джонса розвивалися в суворих рамках Відродження.

Архітектурна форма

Архітектурна форма

Каміни, входи і ворота свідчать про любов Джонса до чіткої архітектурної форми. Тут застосована рустовка, грубі колони і доричний фриз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *