Статті

Архітектура інків

Опубліковано: Вересень 7, 2013 232

Доколумбова цивілізація інків Перу, Болівії та Еквадору створювала монументальну архітектуру починаючи з 1100 р. і закінчуючи іспанським завоюванням в 1532 р. Вони поклонялися богу Сонця і його земному втіленню – Інку. Винахідливість інків дозволила їм використовувати на благо собі гірський ландшафт Анд, влаштовуючи свої міста в стратегічних пунктах, створюючи складну систему терас. Вони споруджували релігійні або священні будови, такі як ушну, навколо природних джерел і скельних формацій. Швидше дипломати, ніж воїни, вони побудували цілу мережу доріг. Мистецтво кладки каменю, як і використання золота, досягло свого піку в будівництві палаців і храмів у XV ст.

Чуллпа. Озеро Тітікака

Чуллпа. Озеро Тітікака

Могильні вежі чуллпи, були побудовані навколо озера Тітікака до інків. Вони були круглими в плані і мали кілька кімнат для всіх членів сім’ї. Гробниці часто будувалися у вигляді круглих башт.

Тамбо

Тамбо

Тамбо представляли собою будиночки, побудовані на дорогах інків для відпочинку посланців. Тамбо – типові будови інків: низькі, прямокутні, без вікон, єдиним джерелом світла були трапецієвидні двері. Ряди трапецієподібних ніш прикрашали внутрішні і зовнішні стіни.

Мурування інків

Мурування інків

Будинки інків будувалися з грубо обтесаних полігональних каменів, які підганяли, розбиваючи один об інший доти, поки вони не стануть на місце. Така техніка використовувалася як при будівлі легких цегляних будівель, так і у великих будовах.

Мачу-Пікчу. XV ст.

Мачу-Пікчу. XV ст.

Місто Мачу-Пікчу на гірській вершині висотою 2430 м, є найкращим прикладом того, як будови інків вписувалися в ландшафт. Родючі тераси нависають над прірвою. Три храми з красивою кладкою, використовуючи природний граніт в якості стін, формують церемоніальний двір.

Будинки дів Сонця. Озеро Тітікака

Будинки дів Сонця.
Озеро Тітікака

Ці великі будівлі, також звані Будинками обраних жінок, були воеобразними монастирськими школами для групи обраних жінок, часто – наложниць правителя. Вони вважалися дружинами Сонця, і їхні будинки були покриті золотом. Трапецієподібні входи з подвійними косяками використовували тільки в таких будинках знатних осіб.

Будинок Манко Капак. Озеро Тітікака

Будинок Манко Капак.
Озеро Тітікака

Манко Капак був легендарним засновником інкської династії XII ст. Його будинок, зведений на одному з островів озера Тітікака, є найдавнішим серед збережених. Окремі верхні кімнати стоять як башти над міцною кладкою першого поверху. Таким було уявлення інків про двоповерховий будинок.

Вежа. Мачу-Пікчу

Вежа. Мачу-Пікчу

Вежа – невелике святилище в центрі зруйнованого міста інків, Мачу-Пікчу. Всередині неї знаходилася священна скеля. Її стіни мають напівкруглу форму, характерну для священних будівель, прикрашену трапецієвидними нішами, в яких, мабуть знаходилися мумії. Споруду зведено з прекрасно обтесаних кам’яних блоків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *