Статті

Архітектура котеджів

Опубліковано: Грудень 12, 2013 123

Характерні для пейзажного стилю кінця XVIII ст. нерегулярність і еклектичне використання мотивів помітні і в архітектурі котеджів початку XIX ст. Між 1790 і 1810 рр.. з’явилося безліч публікацій на тему архітектури котеджів. Захоплення цим стилем пояснювалося, частково, популярною у той час ідеєю «поліпшення умов»: вважалося, що для землевласників вигідно, щоб їхні працівники жили в комфортних умовах. Перебудова котеджів також збільшувала пейзажний ефект маєтків. Одним із джерел натхнення була ідея «примітивної хатини», висунута теоретиком Марком Антуаном Ложьє в його роботі «Архітектурні есе»,яка опублікована в 1753 р. У цій роботі автор пропагує повернення до простої архітектури.

Фронтонна дошка

Фронтонна дошка

Фронтонна дошка-похила, виступаюча дошка на щипцевому кінці даху, яка прикриває горизонтальні крокви і часто прикрашена орнаментом.

Котедж

Котедж

Котеджі – невеликі будинки, зазвичай розташовані в парку або заміській місцевості. Сільські за своїм характером, вони володіють багатьма «пейзажними» рисами: солом’яними дахами, прикрашеними камінними трубами, свинцевими вікнами і верандами. Приблизно в 1811 р. Джон Неш побудував ціле село в Сент-Блейзі, недалеко від Брістоля.

В'юнкі рослини

В’юнкі рослини

Вважалося, що рослини які в’ються, особливо плющ, надають особливий «пейзажний» характер сільським котеджам. Ними обвивали такі елементи будівлі, як веранда.

Слухове вікно

Слухове вікно

Слухові вікна розташовувалися на схилах дахів, але у них були і власні дахи, плоскі або зі схилами. Слухові вікна часто мали також маленький фронтон (на малюнку), який розташований над віконним отвором.

Солом'яні дахи

Солом’яні дахи

Щільні дахи, покриті тростиною, очеретом або соломою, використовувалися, в основному, в простих будинках. Солом’яний дах відігравав важливу роль в доданні пейзажним котеджам сільського вигляду.

Котеджі з циклопічною кладкою

Котеджі з циклопічною кладкою

Дерево часто використовували для будівництва верхніх поверхів будівлі. Нижні поверхи будували з каменю чи цегли і обробляли циклопічною кладкою – неправильними рядами неотесаних каменів, які створювали різноманітну текстуру. Ці грубі камені віддавали данину ідеям «примітивної хатини» і поверненню до природних коренів.

Ганок

Ганок

Критий ганок «пейзажних» котеджів часто був виконаний з дерева і багато прикрашений. Ганок повинен був робити вигляд будинку цікавішим.

Веранда

Веранда

Веранда – відкрита галерея або балкон-складалися з даху, який опирався на легкі металеві або дерев’яні стовпи. Веранда стала міцно асоціюватися з пейзажним стилем. Вважається, що вона походить від зразків, узятих в індійській архітектурі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *