Статті

Архітектура житлових будинків

Опубліковано: Вересень 6, 2013 194

Клімат і геологічні умови вплинули на архітектуру житлових будинків Японії. Будинки зазвичай будували фасадом на південь, вони мали виступаючі карнизи і високі стіни внутрішніх двориків. Розсувні вікна та перегородки дозволяли максимально використовувати переваги морських бризів. Одноповерхові дерев’яні будівлі витримували постійні землетруси. Будинки, вік яких, за словами європейських архітекторів, налічував три століття, були дуже подібні з новими будинками. Це показує, як важливі традиції у будівництві в Японії

Очеретяні дахи

Очеретяні дахи

Найпоширенішою формою даху як для житлового будинку, так і для храму була двосхила очеретяна покрівля. Коньок виконувався в кожній місцевості по-різному. На малюнку зображений будинок торговця недалеко від Токіо, що має додатковий шпиль з трикутним вікном під ним.

Веранда

Веранда

Важливою складовою японського будинку є критий портик, або веранда. Короткий додатковий дах, або хісаші, часто виступає з-під карниза головного даху. Вона зроблена з широких тонких дощок, що підтримуються стовпами або консолями.

Міський пейзаж Токіо

Міський пейзаж Токіо

Житлові міські будинки XIX ст. різнилися від рядів крихітних квартир під спільним очеретяним дахом, з окремими виходами, до багатих будинків з майстерною покрівлею з димовими трубами, з верандою і широким вікном на вулицю.

Вхід

Вхід

На плані представлений вхід у будинок самурая, зі сходинками, які ведуть у зал. Зал відрізняється від інших кімнат наявністю трьох ціновок, а єдиними меблями є ширма.

Вхід

Вхід

Точно так само, як вхід в синтоїстське святилище і буддійські храми прикрашений воротами, так і традиційний японський будинок має веранду або вестибюль, які позначають вхід в будівлю. Седзі (зсувні ширми) відокремлюють вестибюль від внутрішніх приміщень.

Вікна

Вікна

У традиційних японських будинках у вікна вставляють не скло, а матовий папір, що пропускає всередину приглушене світло. Вони мають дерев’яне або бамбукове плетіння. Внутрішні ширми (угорі ліворуч), більш ретельно прикрашені палітуркою з тонких смужок дерева.

План токійського будинку

План токійського будинку

Традиційний японський будинок складається із з’єднаних між собою кімнат, які розділені зсувними ширмами і невеликими проходами. Кімнати не заставлені меблями, що вказує на гнучку систему поділу приміщень за призначенням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *