Статті

Архітектурна мова Франції

Опубліковано: Жовтень 23, 2013 135

Франція відповіла на появу італійського класичного стилю більш безпосередньо, ніж інші європейські країни, хоча і тут класичні риси часом виявлялися в основному в елементах декору. Зіграла свою роль не лише географічна близькість Італії, а й поширення інформації через книги, гравюри та малюнки. Себастьяно Серліо, безпосередньо знайомий з римською архітектурою Браманте і Рафаеля, був одним з тих художників і гуманістів, яких Франциск I запросив до свого двору. Написаний Серліо трактат «Архітектура», перша ілюстрована книга, зіграв важливу роль в поширенні знань про архітектуру Високого Відродження Італії.

Інтер'єр. Фонтенбло

Інтер’єр. Фонтенбло

Франциск I запрошував багатьох італійських художників, і вони створювали розкішні інтер’єри Фонтенбло. Власний стиль, який склався тут в декорі інтер’єру, включав розпис, ліпнину й скульптуру, використання ордера.

Надгробна скульптура

Надгробна скульптура

Архітектура гробниць епохи Відродження використовувала класичні елементи, хоча багато в чому зберігала середньовічні традиції. Кілька французьких королівських гробниць були виконані італійськими скульпторами, в тому числі і представлена ​​на малюнку гробниця, збудована для Людовика XII, з арочним навісом, багато прикрашеними коринфськими пілястрами, широким фризом і виступаючим карнизом.

Декор. Фонтенбло

Декор. Фонтенбло

Ордер. Фонтенбло

Ордер. Фонтенбло

Палладіо описує ордера та їх елементи у четвертій книзі свого трактату. Він показує еволюцію ордера. У Фонтенбло рустовка нижнього поверху створює враження міцності.

Портик. Фонтенбло

Портик. Фонтенбло

У цьому портику у Фонтенбло використовується стійко-балочна конструкція з антаблементом. Колони коринфського ордера підтримують балки.

Сходи. Фонтенбло

Сходи. Фонтенбло

Розкішні вигнуті сходи з різьбленими балюстрадами, рустовкою ведуть до головного входу в будівлю, розташовану на рівні другого поверху.

Французькі нововведення

Французькі нововведення

Хоча архітектурні трактати і регламентували використання ордера та декору, багато архітекторів воліли винаходити власні варіанти, а не строго дотримуватися загальноприйнятих прикладів. У даному випадку фантастичні крилаті фігури замінили волюти.

«Французький» ордер

«Французький» ордер

Французькі архітектори, наприклад Ф. Делорм, відвідуючи Італію, вивчали не тільки сучасну їм архітектуру XVI ст., а й залишки класичних споруд давнини. Делорм запропонував самостійний «французький» ордер.

Оригінальність

Оригінальність

Одним з аргументів Делорма на користь «французького» ордера були чисто практичні міркування посилення конструкції кам’яних будівель. Він також створював нові можливості для декору, як видно на цьому прикладі з Лувру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *