Статті

«Британський Вітрувій»

Опубліковано: Грудень 5, 2013 211

«Британський Вітрувій» Коліна Кемпбелла був, можливо, найбільш важливим архітектурним трактатом Англії XVIII ст. Більшість власників заміських маєтків придбали це видання. На перших сторінках кожного тому Кемпбелл намагався дати якомога більше інформації про Ініго Джонса, якому було присвоєно титул «британського Вітрувія», як людині, через посередництво Палладіо який приніс до Англії традиції античного Риму. Власні роботи Кемпбелла також були представлені в книзі, де він виступав як лідер паллладіанского руху. Насправді, у своїх роботах Кемпбелл сліпо копіював твори попередників, за що і піддався пізніше критиці сучасників. Проте такі значні будівлі Кемпбелла, як Уонстед і Хьютон, відіграли значну роль у становленні палладіанізму.

Замок Міруорт. Кент (1723р.)

Замок Міруорт. Кент (1723р.)

Найбільш наслідувальним витвором Кемпбелла став Міруорт Касл, який повторює побудовану Палладіо віллу Ротонда. Будівля має компактне планування, з чотирма фасадами з портиками.

Проект в «стилі Ініго Джонса».

Проект в «стилі Ініго Джонса».

Серед проектів, наведених в «Британському Вітрувію», які Кемпбелл зарахував до своїх винаходів, був заміський будинок в «стилі Ініго Джонса». Проект був заснований на Джонсовій галереї в Соммерсет-Хаузі, який також мав коринфський ордер, розташований над аркадою з рустовкою.

Замкові камені

Замкові камені

Замкові камені розташовувалися над входом і над вікнами багатьох палладіанських заміських будинків.

Стурхед. Вілтшир (1721 р.)

Стурхед. Вілтшир (1721 р.)

Початковий проект Стурхеда, виконаний Кемпбеллом, був заснований на побудованій Палладіо віллі Емо в Фанзоло. Але типово палладианський план не влаштував замовника, Генрі Хоара, який вважав його непрактичним, оскільки будівля не мала чорного ходу, в той же час було двоє даремних сходів з колонами, які ведуть у спальні. Здійснений в результаті проект являв собою компроміс між практичністю і симетрією.

Головний зал в Х'юстоні. Норфолк

Головний зал в Х’юстоні. Норфолк

Це типовий палладіанських інтер’єр, з фронтонами над дверними отворами , вікнами і балконом з балюстрадою і консолями.

Уонстед. Ессекс

Уонстед. Ессекс

Деякі заміські будинки, в тому числі Уонстед-Хауз, були побудовані в грандіозному масштабі. У всі три проекти, які запропонував Кемпбелл для цього будинку, було включено шестиколонний портик пропорційного розміру всій будівлі.

Блочне обрамлення

Блочне обрамлення

Іноді називається «обрамленням Гіббса», так як часто зустрічається в будівлях, спроектованих Джоном Гиббсом. Складається з простого архітравного обрамлення з кам’яними блоками. Блочне обрамлення або продовжується над верхньою частиною прорізу, або закінчується замковими каменями фронтону. Цей мотив постійно використовувався Кемпбеллом для підкреслення входів і вікон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *