Статті

Буддійські храми

Опубліковано: Вересень 6, 2013 137

У розвитку буддійської храмової архітектури в Японії можна виділити три етапи. Ранній період відомий як «ранній історичний». Він підрозділяється на періоди Асука, Нара і Хейан. У мистецтві середньовічної Японії (з XII ст.) Виділяються періоди Камакура і Муроматі. З XVI по XIX в. -періоди Момояма і Едо. Якщо синтоїстські і ранні буддійські храми мали просту і чітку конструкцію, то пізніша буддійська архітектура була дуже декоративна і не завжди конструктивна. Наприклад, консольні кінці воріт храму XVII в. у Нікко покриті різьбленням у вигляді голів дракона і єдинорогів, замість простого виступаючого елемента.

Бронзова колона

Бронзова колона

Ця бронзова колона, встановлена ​​на піднятій кам’яній основі, зберігає копії священних буддійських книг.

Дзвіночок

Дзвіночок

Дзвіночок є невід’ємною частиною буддійських служінь. Буддизм привніс в релігійні ритуали Японії піснеспіви, гонги, барабани і дзвіночки.

Монументи

Монументи

Скульптура відігравала важливу роль у буддійській архітектурі. Різьблені дерев’яні або кам’яні ліхтарі, або ішідоро, розміщували на зовнішніх проходах до храму. Такі ж ліхтарі могли використовувати і в приватних садах. Цей кам’яний монумент стояв разом з тисячами інших у священному гаю. Монументи були близько 3-6м. висотою і складалися з окремих каменів у вигляді лотоса і маківки нагорі.

Пагода у Нікко (XVII ст.)

Пагода у Нікко (XVII ст.)

П’ятиповерхова пагода закінчується стрункою колоною, що більше збільшує її висоту і перекликається з оточуючими деревами. Пагода та інші будівлі оточені стіною, що складається з прикрашених складним різьбленням дерев’яних панелей і кам’яної основи.

Інтер'єр храмів

Інтер’єр храмів

Починаючи з XII ст., кондо зробилися храмами, в яких молилися, тому внутрішній простір було розширено, для того щоб вміщати віруючих. Цей малюнок – рідко зустрічающеся зображення інтер’єру храму – показує його масштаби. Дах спирається на каркас поперечних балок, пов’язаних прикрашеними сполуками.

Стеля

Стеля

Стеля буддійських храмів часто була майстерно прикрашена. У цьому святилищі кессонірованна стеля з квадратними дерев’яними панелями, розділеними чеканною металевою оббивкою, позолочена і прикрашена різьбленням.

Ворота монастиря Нісі Хонгандзі

Ворота монастиря Нісі Хонгандзі

Майстерно зроблені ворота, що нагадують храми, як би охороняють буддійські святині. Тут показані східні ворота храму монастиря Нісі Хонгандзі в Кіото. Стовпи, дах і стулки воріт майстерно прикрашені, маючи на увазі багатство і важливість храму.

Ворота храму в Нікко

Ворота храму в Нікко

Ворота храму в Нікко-з важким дахом, прикрашені різьбленням із зображенням драконів, хмар, лакуванням і розфарбованими рельєфами. Це говорило про статус сім’ї сьогуна, наказавшій побудувати цей храм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *