Статті

Буддійські храми

Опубліковано: Вересень 6, 2013 239

Буддизм прийшов до Японії з Кореї і Китаю в VI ст., що призвело до появи нових ритуалів і нових архітектурних форм. Декоративність архітектури в рази зросла, поверхні стали прикрашати різьбленням, розписувати, лакувати і золотити. З’явилися такі деталі, як майстерно зроблені консолі на софітах (внутрішній поверхні даху), криті очеретом дахи з різьбленими профілями, прикрашені колони. Перший в Японії буддійський храм був споруджений біля м. Нара. У той час як храмові будови синтоїстів мали строго задані контури, ранні буддійські храми не мали будь-якого суворого плану, хоча зазвичай включали кондо (святилище), пагоду, а також кадо – Зал повчань, господарські будівлі.

Деталі колон

Деталі колон

Основа цієї колони і її верхня частина, а також поперечні балки показують, як заможно був прикрашений інтер’єр храму. Використовувалися мотиви живої природи. У внутрішньому святилищі деталі колон і балок були позолочені.

План пагоди монастиря Хорюдзи (VII ст.)

План пагоди монастиря Хорюдзи (VII ст.)

Ця пагода – приклад того типу споруд, який прийшов до Японії з Китаю і часто використовувався в храмових комплексах. У плані пагода квадратна, зі сходами в центрі кожної сторони і верандою по периметру, під нависаючим дахом. У верхньому ярусі розташовувалися бронзові дзвони.

Консолі

Консолі

Важливою частиною даху японських буддійських святилищ були консолі-елемент, що прикрашає софіти веранди, і що підтримує нависаючі карнизи. Консолі зазвичай були дерев’яні багато оздоблені.

Храмовий комплекс у Йокохамі(XIX ст.)

Храмовий комплекс у Йокохамі(XIX ст.)

На цій репродукції видно торії храмового комплексу в Йокохаме і два монументи, які відзначають вхід до критого очеретом святилища, розташованих в гаю. Це – хороша ілюстрація того, наскільки важливим був зовнішній простір для святилища.

Кондо. Хорюдзи (VII ст.)

Кондо. Хорюдзи (VII ст.)

Головне святилище (кондо) у Хорюдзи-одна з найдавніших зі збережених у світі будівель з дерев’яним каркасом. Кондо стоїть на кам’яній двоступеневій основі зі сходами. Будівля увінчана двосхилим дахом. Навколо першого поверху пізніше була прибудована крита галерея.

Пагода: фасад і розріз

Пагода: фасад і розріз

Пагоди зазвичай мали три – п’ять поверхів, злегка звужуючих на кожному рівні, щоб створити характерний профіль зі східчастими навислими дахами. Високі будівлі на цих островах, де завжди зберігається загроза землетрусу, створені з легких і гнучких дерев’яних конструкцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *