Статті

Будинки

Опубліковано: Вересень 5, 2013 167

Завдяки великій території Китаю, регіональні та місцеві природні особливості, історичні, етнічні та культурні традиції породили вражаюче розмаїття форм і стилів. Така різноманітність контрастує з універсальністю «урядового стилю»; незалежно від регіону, чим вищий соціальний ранг установи, тим менш виражений у його будівлях місцевий колорит. З іншого боку, будинки в різних регіонах подібні, їх об’єднують не тільки основні принципи конструкції, а й декор, симетрія і місце розташування.

Будинок з внутрішнім двориком. Пекін

Будинок з внутрішнім двориком. Пекін

Вхід у цей будинок розташований в південно-східному куті будови. Кожні ворота позначають для вхідного поріг наступної, більш закритої території. Недоторканність сімейного приватного життя вважалася більш важливою, ніж приватного життя окремого члена сім’ї.

Будинок у південному стилі

Будинок у південному стилі

Крім карнизів, сильно вигнутих догори, типовою рисою південного стилю є використання стійко-балкової конструкції. Вона відрізняється від звичайної тим, що дах спирається безпосередньо на стовпи, послідовно піднімаються до конька даху, і несучі обрешетіну.

План будинку в провінції Чжецзян

План будинку в провінції Чжецзян

Будинки в південних сільських провінціях відрізнялися гнучкою схемою будівництва, що дозволяла пристосовуватися до різноманітності рельєфу місцевості. Це житло для великої родини, що складалася з батьків і їх одружених дітей, включало приміщення з власної піччю для кожної родини.

Розріз будови. Провінція Фуцзянь

Розріз будови. Провінція Фуцзянь

Будова складається з декількох кілець. Два внутрішніх кільця включають кімнати для гостей і місця для колодязів та домашніх тварин. Перший поверх зовнішнього кільця займали кухні, умивальні і приміщення для різних цілей, другий поверх призначався для зберігання зерна, а на третьому і четвертому знаходилися житлові приміщення.

План будов. Провінція Фуцзянь

План будов. Провінція Фуцзянь

Своєрідні житла національності кецзя зустрічаються в провінції Гуандун, Гуансі, Фуцзянь. Вони ведуть свій початок від патріархального роду і призначені для проживання громади з багатьох сімей. Ця садиба складається з будівель різної конфігурації, з’єднаних між собою. Частина будинків має круглий план.

Поперечний розріз будови. Провінція Фуцзянь

Поперечний розріз будови. Провінція Фуцзянь

Зовнішня стіна цієї чотирьохповерхової будови, 1 м товщиною, побудована з утрамбованої землі та з’єднана з внутрішнім дерев’яним каркасом. Невеликі вікна, що виходять назовні, розташовані вище першого поверху, балкони виходять у внутрішній двір.

Будинок у формі печатки, провінція Юннань

Будинок у формі печатки, провінція Юннань

Цей двоповерховий квадратний у плані будинок має замкнутий характер і прихований від сторонніх очей. Його кімнати тісно пов’язані одна з іншою, а крихітний дворик, через який падає світло, називається «небесний колодязь». Зовні будова нагадує за формою китайську печатку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *