Статті

Будівлі Августа

Опубліковано: Вересень 16, 2013 276

Коли після громадянської війни, Август прийшов до влади в 27 р. до P. X. , він сповістив настання століття миру і процвітання, який тривав двісті років. Він приступив до будівництва доріг, мостів і акведуків. На жаль, до нас дійшло мало світських споруд того часу. Очевидно, Август у багатьох відношеннях наслідував приклад свого прийомного батька, Юлія Цезаря, відновивши форум і закінчивши театр Марцелла, найперший і найбільш явний приклад арочної конструкції із застосуванням ордера. Для цементу стали використовувати вулканічний пісок – пуццолан і винайшли процес повільного його висушування. Століття Августа залишався надзвичайно консервативним у своїх смаках.

Співпорядкування ордерів. Театр Марцелла

Співпорядкування ордерів. Театр Марцелла

Збереглося тільки два яруси театру Марцелла, на арках якого накладені іонічний та доричний ордера. Невідомо, чи існував третій, коринфський ярус або простий аттичний. Колони римського доричного ордера завжди мали базу.

Театр Марцелла. Рим

Театр Марцелла. Рим

На напівкруглому фасаді театру Марцелла (13 р. до P.X, присвячений пам’яті онука Августа-Марцелла) було три яруси арочних галерей, обрамлених напівколонами: внизу – доричними, в наступних ярусах іонічними і коринфськими. Поєднання аркових конструкцій та ордеру характерно для Риму.

Римські театри

Римські театри

Римські театри відрізнялися від грецьких. Напівкруглі в плані, а не круглі, вони споруджувалися на субструкціях і не обов’язково на схилі пагорба. Театри були як правило триярусні, і публіка потрапляла з одного ярусу в іншій по сходах, а радіальні коридори виводили її в зал для глядачів. Усередині театр звичайно складався з трьох ярусів мармурових сходинок.

Піраміда Цестія. Рим (бл. 12 р. до P. X.)

Піраміда Цестія. Рим (бл. 12 р. до P. X.)

Піраміда Цестія являє собою більш стару форму погребіння, ніж мавзолей Августа. Вона була побудована з цементу, облицьована мармуром. Усередині розташовувалася розписана камера.

Арка Тіберія. Оранж, Франція (I ст. до P. X.)

Арка Тіберія. Оранж, Франція (I ст. до P. X.)

Тріумфальні арки зводилися на честь імператорів, державних діячів і навіть приватних осіб. Ранні арки відносяться до правління Августа, наприклад арка Тіберія в Оранжі.

Міст Августа. Ріміні (I ст. P. X.)

Міст Августа. Ріміні (I ст. P. X.)

Римляни використовували властивості свого цементу, який затвердів у воді, для створення великих мостів. Один із прикладів-міст в Ріміні з п’ятьма арками.

Мавзолей. Рим (28-23 рр.. до P. X.)

Мавзолей. Рим (28-23 рр.. до P. X.)

Август побудував фамільну гробницю всередині міських стін, порушивши, тим самим, закон, що забороняє поховання в межах Риму. Вона була перекрита циліндричним склепінням, утворюючим міцний каркас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *