Статті

Будівлі в парках та маєтках

Опубліковано: Грудень 12, 2013 137

У результаті плідного, хоча і недовгого співробітництва між ландшафтними архітекторами Хемфрі Рептоном і Джоном Нешем, яке припало на самий кінець XVIII – початок XIX ст., було перебудовано кілька найважливіших маєтків. Рептон поліпшував їх ландшафт, в той час як Неш перебудовував старі будівлі або будував нові. Ландшафтна архітектура була в той час зовсім новою професією, і партнери працювали лише з багатими землевласниками. Романтичний пристрій маєтків можна було побачити й раніше, наприклад в Рушамі (Оксфордшир), побудованому близько 1730 р., або в Стоу-Хаузі. Рептон і Неш, як послідовники пейзажного стилю, створювали проекти, в яких головне «буйство природи» посилювало романтичну привабливість ландшафту.

Сторожка

Сторожка

Сторожка – невелика житлова будівля на території маєтку. Як правило відрізняється хорошим плануванням зі зручним розташуванням кімнат. Ця будівля асиметрична, з великою кількістю камінних труб, вікон і ганком.

Стайні

Стайні

Стайні, де розміщували робочих коней, були сплановані так, щоб гармоніювати з основною будівлею в структурі, стилі та прикрасах.

Молочна ферма

Молочна ферма

На молочній фермі доїли корів. Будівля могла бути прикрашена в пейзажному стилі і складалася з декількох кімнат. Прохід до неї заріс пахучими рослинами.

Прикрашений місток

Прикрашений місток

Таким місткам надавали особливу декоративність, для того щоб збільшити загальну мальовничість навколишнього пейзажу. Вони надавали різноманітність ландшафтам і були точками, на яких зупинявся погляд глядача. Містки будувалися в різних стилях, наприклад посередині цього містка побудований «китайський храм».

Оранжерея

Оранжерея

Це прикрашений варіант теплиці, виконаний з металу і скла. Оранжерея могла бути окремою будовою або ж прилягати до головного будинку.

Будиночок воротаря

Будиночок воротаря

Будиночок воротаря являє собою сторожку, з’єднану з воротами. Тут показаний будиночок, виконаний у замковому стилі. Поєднання різноманітності і симетрії створило приємну архітектурну та пейзажну композицію.

Бельведер і трельяж

Бельведер і трельяж

Бельведер – садовий будиночок, звичайно розташований так, що з його вікон відкриваються прекрасні види. Стіни бельведера могли бути виконані у формі трельяжа, декоративної роботи по металу. Трельяж часто використовували в поєднанні з верандами, роблячи легкі панелі замість міцної стіни.

Фонтани

Фонтани

Декорації з використанням води застосовувалися при створенні «пейзажних» ландшафтів для посилення живописного ефекту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *