Статті

Чісвік-Хауз. Лондон

Опубліковано: Грудень 5, 2013 142

Чісвік-Хауз (будівництво розпочато в 1725 році) був гордістю лорда Берлінгтона. Тут він на практиці застосував знання, отримані при вивченні особистої колекції оригінальних малюнків Палладіо і Джонса . Результатом стала незвичайна, дуже виразна будівля, в якій рясніли архітектурні цитати. Як у зовнішньому вигляді, так і в інтер’єрі, пропорції, загалом, слідували проектам Палладіо, в той час як деталі представляли собою академічне поєднання мотивів Палладіо, Скамоцці, Джонса, Вітрувія та інших архітекторів. Кількість деталей не йшла на шкоду якості кожної з них. Чісвік-Хауз не був імітацією вілли Ротонди Палладіо, а творчою інтерпретацією.

Рустовка

Рустовка

«Червоточина» була одним з типів рустовки де поверхня кожного каменю покрита криволінійним різьбленням яке нагадує візерунки залишені  хробаками.

Фасад

Фасад

Фасад розділений на покритий рустовкою під червоточину цоколь і коринфський портик (кожна деталь якого взята з робіт Палладіо) з двома сходами та подвійною балюстрадою. Балюстрада продовжується між колонами портика і під бічними вікнами як у Квінс-Хаузі Ініго Джонса .

План

План

У плані вілла являла собою мініатюрну копію вілли Ротонди. Будинок складався з парадних кімнат. Службові приміщення, перенесені в стару будівлю, не заважали інтер’єрам основної будівлі побудованої на певній послідовності кімнат: круглих, восьмикутних та прямокутних.

Садовий фасад

Садовий фасад

На садовому фасаді розташовано три «палладіанських» вікна. Під центральним вікном – дверні проходи із заокругленим верхом.

Зал

Зал

Центральний восьмикутний зал освітлений згори чотирма вікнами. Багато прикрашені фронтонні дверні отвори взяті з робіт Джонса .

Храм в апельсиновому саду

Храм в апельсиновому саду

Берлінгтон спроектував у Чісвіку кілька садових будов. Як і в проекті будинку, він прискіпливо слідував своїм джерелам. Цей садовий храм являє собою круглу целлу, з фасадом, який представляє собою копію давньоримського храму Фортуни Віріліс.

Воротні стовпи

Воротні стовпи

Два палладіанських комірних стовпа, які обрамляють вхід в Чісвік-Хауз, повторюють орнамент каменів портика. Декоративні стовпи з святковими гірляндами над чередующимися гладенькими і покритими «червоточиною» камінням підтримують великих класичних сфінксів.

Діоклетіанскі вікна

Діоклетіанскі вікна

Діоклетіанскі вікна зображені на кількох малюнках Палладіо і походять від давньоримських терм. Ці вікна часто зустрічаються в проектах Берлінгтона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *