Статті

Дерев’яні зали. Зовнішній вигляд і пристрій.

Опубліковано: Вересень 4, 2013 266

Переважна більшість будівель в Стародавньому Китаї була з дерева. Дерев’яні будови завжди вважалися тут найбільш придатними як для житла, так і для храмових споруд. Ансамблі буддійських монастирів, як і палаци, складалися із розташованих один за одним подвір’їв, обнесених огорожею з воротами з надбрамною вежею. Головна будівля – зал Будди, – що стояла в центрі на головній осі ансамблю, була багато прикрашена. Приблизно в VII ст. повністю розвинулася ускладнена модульна система забудови, яка тепер використовувалася при зведенні будь-яких будівель, стандартизуючи, таким чином, планування і будівництво. В результаті дерев’яні будівлі легко пристосовували під різні потреби.

Пристрій головного залу монастиря Фогуанси. Гора Утай. 857 р.

Пристрій головного залу монастиря Фогуанси. Гора Утай. 857 р.

До наших днів зберігся дерев’яний Великий павільйон монастиря Фогуанси. Прямокутний павільйон на кам’яній платформі з дерев’яними стовпами, що несуть карниз, чотирьохсхилим дахом з легким вигином і великим виносом. Завдяки чіткості форм і прекрасній обробці дерева конструктивні деталі тут мають декоративне значення.

План на рівні підлоги. монастир Фогуанси

План на рівні підлоги. монастир Фогуанси

Цей монастир є одним із найдавніших зі збережених дерев’яних будівель Китаю. План його типовий для свого часу: довга сторона будівлі використовується як фасад з вираженою віссю симетрії, а ширина прольоту між стовпами, що є основною структурною одиницею будівлі, трохи зменшується від центру до сторін.

Фасад

Фасад

На будівлі – високий двосхилий дах з великим виносом і карнизом з масивними доуганамі-кронштейнами над стовпами. На даху акротерії у вигляді «хвоста сови» по кінцях великих ковзанів. П’ять прольотів центральній частині фасаду мають двері. Центральна – найбільша.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *