Статті

Дерев’яні зали. Зовнішнє оздоблення

Опубліковано: Вересень 5, 2013 156

Китайські дерев’яні будови відрізняються відкритою конструкцією. Для них характерний тісний зв’язок між декоративними і структурними елементами-прикраси несли якусь конструктивну функцію. Зокрема, фарба, наносима на частини конструкції, одночасно прикрашала їх і захищала від гниття. Зовнішня частина будівлі може бути поділена на чотири основні частини, кожній з яких відповідає свій тип прикрас: дах, з великим виступом, що захищає будівлю від дощу, розписані консольні групи, що мають як конструктивну, так і декоративну функцію; будівельну основу, яка включає в себе стовпи, стіни, вікна та двері; платформу, на якій грунтувалася будівля, – таким чином дерев’яні конструкції були захищені від вологи. Кожен династичний період мав свій звід законів, що регулювали витрати на будівництво та використовувалися для визначення масштабу, форми та прикраси кожної будівлі.

Фініали

Фініали

Керамічні фініали встановлювали на обох кінцях гребня, щоб прикрити стики схилів даху. До XIV в. вони вже розвинулися в цілий ряд фантастичних зображень тварин, які несли символічний зміст. Це були сили, що захищають від вогню.

Південний і північний стилі

Південний і північний стилі

Істотна різниця в стилях спостерігалася між будівлями Південного і Північного Китаю. Північний стиль (вгорі праворуч) більш масивний, і його прикраси менш витончені. Але основна відмінність полягає в тому, що в південному кінці карнизів були сильно підняті.

Типи покрівлі

Типи покрівлі

Про важливу візуальну участі дахів свідчить різноманітність їх форм. Існували чотири основних типи і величезне число похідних форм: гострокінцевий (1, 2); коньковий (3,6); коньково-гострокінцевий (4, 5, 8) і пірамідальний (7). З усіх цих типів конькові дахи використовувалися найчастіше.

Акротерії

Акротерії

Акротерії, кожен у вигляді якого-небудь фантастичного звіра (звідси їх китайська назва-хіаошу, буквально – “маленькі тварини”), розташовувалися в лінію на похилому коньку кута даху. Їх початкова функція – прикривати гвинти, що кріпили черепицю.

Платформи дерев’яних будівель були часто відокремлені балюстрадою. До X ст., дерев’яні балюстради ще можна було знайти в приватних садах, але мармурові були більш звичайні. На малюнку балюстрада з фонтанами, яка є частиною платформи залу Вищої гармонії.

Декор балюстрад

Декор балюстрад

Прикрашанню балюстрад надавалося велике значення. Балюстради палаців зазвичай прикрашалися драконами, феніксами та іншими фантастичними тваринами. Балюстради, захищали сади, прикрашалися квітковими орнаментальними мотивами.

kytay26

Декоративний розпис

Декоративний розпис

Приблизно з кінця XIV ст., Теплі кольори (в основному червоний) використовували на півночі Китаю для фарбування колон, дверей і вікон, у той час як холодні використовували для архітравів, капітелей і інших деталей, що перебувають у тіні карнизів. На малюнку показано два стилі розпису: хесі (вгорі) і суч-жоу (внизу).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *