Статті

Домашнє вогнище: як облаштувати камін

Опубліковано: Червень 10, 2015 382

Хто хоч раз у житті не мріяв погрітися холодним, дощовим вечором біля палаючого каміна, випити запашну чашку кави та заворожено споглядати як танцюють язички полум’я. І якщо з’являється можливість таку мрію втілити, жодних відмовок не має бути – камін не розкіш, камін джерело домашнього затишку.

1k

І в першу чергу, необхідно розібратися з призначенням каміна в вашій оселі. Від цього залежить його вибір. Саме так, каміни можуть виконувати різні, або ж одразу декілька функцій:

 1. Естетична. Тут все зрозуміло. Камін – це гарно. Ним можна милуватися та відпочивати біля нього, саме тому його часто розміщують в будинку так, аби з кожного куточка було добре видно палаючі дрова. Інколи такі каміни-«прикраси» облаштовують скляними дверцятами задля безпеки. Можна взагалі облаштувати камін із оглядом з обох сторін – «наскрізний», якщо в кімнаті є перегородка, в яку його можна вмонтувати. Так через скло вдасться спостерігати за вогнем із будь-якої частини кімнати.

  Зауважте, що кожен камін потребує екрану, щоби тих, хто сидить поруч із каміном не обкидало іскрами.

 2. Опалення. Якщо мова йде не про квартиру, а цілий приватний будинок, то, звісно, найчастіше обирають каміни із високим ККД. Не декоративні біо- та електрокаміни, а повноцінні газові чи навіть твердопаливні з відкритим вогнем.

  2k

  Якщо ви плануєте використовувати камін як опалювальну піч, то зверніть увагу на облаштування топки. Наприклад, цегляний камін із відкритою топкою зможе обігріти лише кімнату, в межах котрої він знаходиться. А використання палива при цьому буде високим.

  Закрита ж опалювальна топка підвищую ККД на 85%. Такий камін здатен опалювати дві та навіть три кімнати, якщо розмістити його в кутку. Є й конструкції із водяним контуром, які легко опалюють цілі поверхи.

 3. Приготування їжі. Чому ні? Це вам справжній гриль. Відкритий вогонь дозволяє готувати барбекю, шашлики, а є навіть моделі камінів, облаштовані цілими духовими шафами. Звісно, такі конструкції краще розміщувати в кухні, або ж їдальні.
 4. Декоративна функція. Досить часто (особливо в квартирах) камін стає вагомою деталлю інтер’єру та навіть задає йому тон. Зрештою, навіть і без вогню камін може виглядати дуже привабливо. Тут важливо яскраво оформити топкове вікно – кованими ґратками, оздобити каменем, розписати стіну чи зробити фактурну штукатурку, прокласти мозаїкою, мармуром тощо. Використайте камінну поличку, доповніть сам камін цікавими аксесуарами – вазами, пуфами, але пам’ятайте про пожежну безпеку.

  Коли із функцією та розташуванням вияснили, можна переходити до вибору власне каміна.

3k

Види камінів – який обрати?

 • Відкритий камін: основна його функція – декоративна. Ви не контролюєте процес горіння та в його ході втрачається значна кількість тепла.
 • Конвекційний камін: з його допомогою вже можна опалювати будинок. Через нижній отвір повітря потрапляє до топки, в якій міститься картридж. Далі повітря піднімається догори та проходить крізь ґратки отворів в верхній частині конструкції. Така система дозволяє передавати тепло до інших приміщень через вентиляційні канали. Це економний вибір, адже такий камін за короткий час може спродукувати велику кількість тепла.
 • Кумулятивний камін: подібний до кахельної печі. Влучне поєднання відкритого вогню та опалення. Такий камін має короткий пічний канал та ковпакоподібну кумуляційну масу. Вона чудово абсорбує тепло із пічних газів. Тепло зберігається значний час та поступово віддається по всьому будинку. Процес горіння в такому каміні дуже швидкий, необхідна велика кількість дров.

 • Камін із нагрівом води. В такій конструкції частина отриманої енергії віддається воді – це підтримує не лише систему опалення будинку а й гаряче водопостачання.

4k

Правила розташування каміна

 1. Якщо кімната має велику площу – найкращий варіант: розмістити камін по центру, або в середині перегородки, що ділить приміщення на зони
 2. Обирайте найбільш протяжну стіну, котра одразу привертає увагу.
 3. Якщо кімната невелика, або надто тепла – камін краще розташувати в кутку. Аби він не захаращував простір на не створював ілюзію сауни. Зрештою, сучасні моделі не є громіздкими, тому легко вписуються навіть у невеликі приміщення.
 4. Цікавий момент: якщо кімната має надто малу площу, обирайте або дуже компактний, або навпаки – дуже великий камін. Але не громіздкий! Камін-колона чи камін-трубка, що підвішується будуть ідеальним варіантом.
 5. Підлога під каміном має бути дуже міцна з обов’язковою бетонною стяжкою, адже вага каміна в середньому від 700 до 2000 кг.
 6. Стіна за каміном мусить бути вогнетривка і без комунікацій. Якщо це стіна, котра виходить назовні будинку – її потрібно зробити теплоізоляційною.

Не забувайте про загальний стиль вашого будинку – і тоді ви зможете ідеально вписати камін в інтер’єр та насолоджуватися його затишним потріскуванням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *