Статті

Елліністичний період

Опубліковано: Вересень 11, 2013 209

Смерть Олександра Македонського в 323 р. до P. X. вважається кінцем еллінського періоду (який почався бл. 650 р. до PX) і початком елліністичного. Завоювання Олександра розширили грецьку державу до Індії та Нубії, але з його смертю ця велика територія розпалася на декілька незалежних держав, які отримали назву елліністичних. В архітектурі вражає розмах будівництва з точки зору як розмірів, так і кількості споруд. Перевага віддавалася іонічному і коринфскому ордерам, доричний майже вийшов з ужитку. Елліністична архітектура мала істотний вплив на римлян, що завоювали Грецію в 30 р. до Р. X.

Різновиди коринфської капітелі

Різновиди коринфської капітелі

У період еллінізму архітектура зробилася більш вільною від строгих канонів ордера. У Башті вітрів, наприклад, коринфская капітель має один ряд листя аканта, що обрамляє ряд гострокінцевого пальмового листя, стовбур колони без бази, як це властиво Доричному ордеру.

Башта Вітрів. Афіни (середина I ст. до P. X.)

Башта Вітрів. Афіни (середина I ст. до P. X.)

Башта Вітрів призначалася для водяного годинника. Це монументальна восьмигранна будівля. Зовні на верхніх частинах граней був влаштований сонячний годинник. Кожна з граней завершувалася фризом із символічним зображенням летящого вітру. На даху розташовувався флюгер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *