Статті

Епоха Северів у Римі

Опубліковано: Жовтень 13, 2013 222

Імператори династії Северів прийшли до влади 193 р. після громадянських війн. Зменшувана сила, вплив Риму і посилення провінцій, здавалося, тільки надихнуло їх на будівництво ще більш грандіозних споруд. Їх головний внесок в архітектуру Риму – великі комплекси терм. Основні особливості пізніх римських терм вже були знайдені а термах Траяна й Тита І ст. – це осьова симетрія і послідовність розташування приміщень. Новим став розмір будівель Северів: терми Каракалли займали 50 акрів (20 ге.) і вміщували 1600 осіб одночасно. Використання бетонних склепінь і аркових конструкцій дозволяло розширювати ці величезні простори без зовнішніх підпор.

План терм Каракалли (216 р.)

План терм Каракалли (216 р.)

Для терм пізнього періоду характерне симетричне планування. Головний корпус терм Каракалли складався з дзеркально повторюваних приміщень, розташованих по двох сторонах круглого кальдарія з гарячими басейнами уздовж стін і подвійним рядом вікон під куполом. У будівництві терм використаний бетон і цегла.

Коринфський ордер

Коринфський ордер

Коринфський ордер найбільш широко використовувався в римській архітектурі. Він відрізнявся від грецького коринфського ордера більш декорованою капітеллю та антаблементом, а також використанням горизонтальних консолей, що підтримують більш глибокий карниз, іноді з кесонами, що надавало ордеру велику пишність.

Терми Діоклетіана (298-305 рр..)

Терми Діоклетіана (298-305 рр..)

Терми Каракалли (216 р.) були першими, в ансамбль яких були включені сади. У термах Діоклетіана були бібліотека, театр і зал для лекцій. Самі терми виходили в ландшафтні сади.

Декор терм

Декор терм

Пізньоримські терми – це бетонна архітектура, з куполами й арками різних розмірів і форм. Інтер’єри щедро прикрашені мармуром, мозаїками та фресками і повинні були осліплювати відвідувача своєю розкішшю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *