Статті

Основні етапи будівництва

Опубліковано: Вересень 14, 2013 577

Залежно від складності і трудомісткості робіт, в окремих випадках рекомендується поєднати самостійне виконання робіт з частковим залученням фахівців на найбільш складні етапи зведення будинку: пристрій підвальних приміщень, кладка стін, проведення комунікацій, пристрій перегородок, інше. Складність робіт визначається індивідуально, залежно від наявності досвіду і будівельних навичок.

Основними етапами робіт є:

1. Інженерно-геологічні вишукування
На цьому етапі роботи виконуються спеціалізованими компаніями: топозйомка, дослідження грунту, рівень грунтових вод. У результаті вишукувань замовник отримує звіт, на основі якого визначається тип фундаменту, виконуються розрахунки і прив’язка до місцевості готового проекту. Незалежно від призначення будови, вишукування є обов’язковим етапом робіт. Для того, щоб побудувати сауну або басейн, необхідно визначити характеристики грунтів, що забезпечить правильний вибір типу фундаменту і точний розрахунок глибини закладення основи.

2. Проектування
Виконання креслень може виконуватися індивідуально (архітектурний проект) або у вигляді готового проекту. Економ-варіант проектування – це готові планувальні рішення і прив’язка проекту до місцевості.

3. Підготовчий етап
Залежно від обраного проекту і матеріалів, необхідно забезпечити під’їзні шляхи, а при зведенні каркасного будинку влаштувати майданчик для складування матеріалів 6 × 6 м. Крім того, на підготовчому етапі виконується розмітка ділянки та фундаменту.

4. Будівництво
Будівельні роботи виконуються в два етапи. На нульовому циклі виконуються земляні роботи, прокладка інженерних мереж та влаштування фундаменту (установка фундаментних блоків, паль, зведення підземної частини, гідроізоляція). Основний цикл включає зведення коробки будинку: несучі стіни, міжповерхові перекриття, балки, монолітні конструкції. Крім того, виконується монтаж сходів, установка витяжних труб, зовнішніх дверей і пристрій вікон.

5. Оздоблення
Оздоблювальні роботи складаються з зовнішньої обробки і внутрішніх робіт. Зовнішня обробка включає монтаж покрівлі, кладку простінків, монтаж електропроводки, систем опалення, фасадну обробку і штукатурку. При виконанні внутрішніх робіт виконується пристрій перегородок, оздоблення стелі, пристрій підлогового покриття, монтаж інженерних систем, декоративна обробка і фінішне фарбування.

Завершальним етапом будівництва є оздоблення інтер’єрів з установкою внутрішніх дверей і виконанням сантехнічних робіт. Крім того, на завершальному етапі виконується установка розеток, вимикачів, монтаж настінних покриттів і установка меблів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *