Статті

Етруски: гробниці

Опубліковано: Вересень 7, 2013 204

Як мікенська архітектура вплинула на класичну Грецію, так етруски мали велике значення для римської архітектури. Етруски, ймовірно, походили з Малої Азії і розселилися в Західній та центральній Італії (Етрурія), між річками Арно і Тібр. Починаючи з VII ст. до P. X. їх могутність зростала, і якийсь час етруські царі керували Римом. Але з 509 р. до P. X. етруська цивілізація почала хилитися до занепаду, її міста-держави були завойовані. Проте етруски продовжували будувати, зберігаючи свій особливий характер архітектури до I ст. до P. X. Збереглося дуже мало етруських споруд, але ті, що дійшли до нас, виключно гарні, особливо гробниці, які розташовувалися в основному в спеціальних некрополях. Ранні гробниці – тумулуса, тобто конічний земляний пагорб, змінилися приблизно з 400 р. до P. X. гробницями, висіченими в скелі.

Помилковий звід Реголіні-Галассі

Помилковий звід Реголіні-Галассі

Гробниця спочатку складалася з довгастої камери, дромосу і двох овальних камер з боків коридору. Камери були перекриті хибним склепінням.

Тумулус

Тумулус

Тумулус – це більш давній тип гробниці, він представляє собою конічний земляний пагорб, оточений біля основи кам’яною стіною. Всередині – складена з каменю похоронна камера з хибним куполом. Некрополь частіше займав ціле плато, як, наприклад, в Черветері.

Будинки-гробниці

Будинки-гробниці

Безліч гробниць імітували будинки і були розміщені вздовж брукованих вулиць. Вони висікалися з каменю, а на фасадах вирізалися двері, іноді вікна. У таких гробницях є висічені з каменю меблі, ліжка, на яких спочивали тіла померлих. На покритих штукатуркою, розписаних стінах висіло домашнє приладдя.

Реголіні-Галассі. Черветері (Цере)

Реголіні-Галассі. Черветері (Цере)

Одним з найбільш вражаючих поховальних пам’яток етрусків є гробниця Реголіні-Галассі в Черветері. Можливо, це королівська гробниця. Вона датується приблизно 650 р. до P. X. і складається з двох похоронних камер, перекритих хибними склепіннями.

Кубічні гробниці

Кубічні гробниці

Цей тип гробниці найчастіше вирізував в скелі на половину обсягу. У фасаді чітко розрізнялися куб і вінчаюча його частинА. Деякі гробниці були окремо розташованими, вирізаними прямо зі скелі. Представлена ​​тут реконструкція гробниці перекрита дахом у формі піраміди. Одні або двоє хибних дверей на фасаді обрамлялися лиштвами.

Гробниця Порсенни. Кюзі

Гробниця Порсенни. Кюзі

Надзвичайним похоронним пам’ятником була гробниця Порсенни, етруського царя VI ст. до P. X. Її описували як маючу прямокутний подіум і п’ять конусів – по одному на кожному розі і один в центрі. Конуси несли ще два яруси. До нижнього навісу були прикріплені дзвіночки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *