Статті

Флавії

Опубліковано: Вересень 14, 2013 264

Імператор Веспасіан (правив 69-79 рр..) заснував єдину імперську династію – династію Флавіїв. Як і його попередники (Юлії-Клавдії), вони відкинули архітектурний аскетизм республіканської ери і епохи Августа. Їх спадщина – вигадлива примха, яка могла з’явитися тільки в століття миру і достатку. Будинкова і палацова архітектура створила форми склепінь. Досконале володіння бетоном і будівельною технологією дало можливість перекривати великі прольоти без опор, якось: октагон перекритий зімкнутим склепінням у Золотому будинку Нерона. У 64 р. пожежа зруйнувала більшу частину міста, і Нерон прийняв закон, що забороняє використання дерева, і рекомендував цементні підлоги і стелі з аркадами на більш низьких рівнях.

Тосканський ордер

Тосканський ордер

Тосканський ордер був спочатку етруським варіантом доричного, хоча римляни сприймали його як специфічно італійський. На відміну від доричного, в тосканському ордері колони мають базу і високу капітель і не має мутул карниз.

Ретікулат

Ретікулат

Ретікулат – сітчаста кладка, при якій зовнішня поверхня бетонної стіни облицьовувалася невеликими, ретельно укладеними каменями пірамідальної форми. Плоскі основи їх виходять назовні й утворюють сітчастий візерунок, а гострі кінці занурені в бетонне ядро стіни.

Гіпокауст

Гіпокауст

Римляни розробили систему опалення, в якій тепло з центральної печі проводилося по каналах під підлогою і в стінах. Самий типовий приклад використання такого опалення – це терми, яких мало збереглося від того періоду. Відомо, що палац Доміціана мав цю ж опалювальну систему.

Арка Тіта. Рим (бл. 81 р.)

Арка Тіта. Рим (бл. 81 р.)

Вона була закінчена в правління Доміціана (81-96 рр..). Арка з коринфськими колонами і аттиком з написом, присвяченій імператору Тіту в пам’ять про підкорення Єрусалима. Вона була увінчана квадригою.

Палац імператора Доміціана (бл. 92 р.)

Палац імператора Доміціана (бл. 92 р.)

Палац імператора Доміціана розташовувався на Палатині і був побудований одним з небагатьох відомих нам римських архітекторів, Рабірієм. Він залишався офіційною резиденцією римських імператорів протягом наступних трьох століть. Палац включав декілька будівель, дворів, сади і басейни. Все це розташовувалося на терасах.

Композитний ордер. Арка Тіта

Композитний ордер. Арка Тіта

Композитний ордер з’єднав листяний вінець коринфського ордера з іонічною валютою. Композитний ордер вперше використаний в арці Тіта. Це улюблений римський ордер.

Орхестра

Орхестра

Призначення орхестри-напівкруглого майданчика римських театрів – змінилося з часів його грецького прототипу. Раніше він грав роль сцени, але з часом на ньому стали розташовуватися сидіння.

Фасад театру

Фасад театру

У римських театрах головним фасадом була зовнішня стіна сцени. Вона прикрашалася декоративною скульптурою в нішах. За нею знаходилася будівля сцени з кімнатами для переодягання, попереду – просценіум або сама сцена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *