Статті

Французьке бароко : Версаль і його вплив

Опубліковано: Жовтень 24, 2013 445

У 1664 р. Людовик XIV доручив архітектору Лево перебудову Версальського замку. Монарх хотів, щоб його палац перевершив розміром і величчю палаци його міністрів . Будівництво палаців і парків Версаля проходило в кілька етапів у XVII-XVIII ст. і було найбільшим будівництвом свого часу, яке впливало на розвиток французької архітектури в цілому. Всі відомі скульптори і художники того часу були задіяні у створенні цього ансамблю. Аристократія Парижа стала будувати свої резиденції, або готелі, орієнтуючись на Версаль.

План. Палац. Версаль

План. Палац. Версаль

Палац будувався в кілька етапів і став віддзеркаленням ідеалів абсолютної влади Людовика XIV. Апартаменти короля, розташовані в кінці просторого внутрішнього дворика, є смисловим центром будівлі, від них у бічні флігелі і крила розходиться величезна анфілада кімнат.

Паризький готель

Паризький готель

Перед фасадом цього нового типу житла розташовувався дворик, з виходами на вулицю і в сад. Плани були мимоволі стислими, і часто дві резиденції виходили в один дворик, а класичний фасад служив ширмою.

Верхня частина вікна резиденції

Верхня частина вікна резиденції

Фасад з боку вулиці зазвичай був прикрашений вікнами, дверима і балконами. Оздоблення деталей було, в той же час, розкішним і наслідувало версальський стиль. Типовими прикрасами були декоративні консолі, розірвані фронтони, хитромудрі виступи, рельєфні скульптурні панелі і каріатиди.

Дзеркальна галерея. Версаль (1678р.)

Дзеркальна галерея. Версаль (1678р.)

Галерея була побудована 1678 р. Ардуен-Мансаром. На одній стороні довгої будівлі були розташовані вікна, які відкривалися в сад , на протилежній – венеціанські дзеркала. У дзеркалах відбивалося світло, золото, кольоровий мармур і фрески з життєписом монарха. Стиль цієї галереї став зразком прикраси для європейських палаців XVIII ст.

Капітель. Версаль

Капітель. Версаль

Деякі капітелі в інтер’єрі палацу прикрашені позолотою і різьбленими гірляндами, листям аканта, тваринами і химерами.

Декор салону. Версаль

Декор салону. Версаль

Салони у Версалі мали власні теми. По різні сторони Галереї дзеркал розташовувалися салони Війни і Миру. Сім кімнат королівських апартаментів іменувалися за назвами семи планет, і в їх обробці використовувалися відповідні алегорії. Кожен салон прикрашали панелі з рельєфами, пов’язаними по темі з фрескою на стелі.

Дверна панель. Версаль

Дверна панель. Версаль

Велика частина орнаментів Версаля виконана у вигляді позолочених рельєфних арабесків, завитків листя та гірлянд. Це повною мірою відноситься і до прямолінійних класичних панелей, виконаних з дерева або кольорового мармуру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *