Статті

Французьке бароко

Опубліковано: Жовтень 24, 2013 218

Генріх IV приділяв велику увагу будівництву. У Парижі було створено ланцюг площ, оточених прекрасними палацами. У центрі площ розташовувалися статуї монарха. Спокійний і одноманітний стиль архітектури, властивий цим будівлям, поширився з часом на заміські палаци аристократії, а також на і будинки. Такі архітектори, як Франсуа Мансар, Жюль Ардуен-Мансар і Луї Ліво, проектували широкі фасади з повторюваними мотивами, які створювали барочні ефекти.

Замок Мезон. Париж (1642-1646 рр..)

Замок Мезон. Париж (1642-1646 рр..)

У цьому замку Франсуа Мансару вдалося зв’язати три частини будівлі в одне ціле. На фасаді повторюються парні колони і фронтони.

Люксембурзький палац. Париж

Люксембурзький палац. Париж

Будівництво палацу, яке призначалося для Марії Медичі, розпочав в 1615 р. архітектор Саломон де Бросс. Фасади були прикрашені парними пілястрами і колонами з рустовкою. Перед традиційними французькими слуховими вікнами були розташовані балюстради.

Королівська площа. Париж

Королівська площа. Париж

Головною частиною містобудівного проекту Генріха IV було влаштування перших королівських площ. Королівська площа (Вогезов) була оточена будинками і аркадами. На кожному окремому будинку розташований крутий мансардний дах. Цегляні фасади оброблені вертикальними смугами з каменю.

Східний фасад Лувру

Східний фасад Лувру

Після того як Людовик XIV відхилив проекти італійських архітекторів, він заснував комісію французьких архітекторів для будівництва східного фасаду Лувру. У результаті була спроектована велична колонада, яка складається з гігантських парних колон і високого цоколя.

Парні колони

Парні колони

Характерні для французької архітектури XVII ст. парні колони з каннелюрами надавали ритмічність довгим і одноманітним фасадам палаців. Широкі прольоти між колонами залишали місце для великих вікон і під’їздів.

Церква Будинку інвалідів. Париж (1680-1707 рр..)

Церква Будинку інвалідів. Париж (1680-1707 рр..)

Мотив вертикального руху розпочинається від колон портика і йде вгору до самого купола, висота якого збільшена за рахунок аттика, розташованого між куполом і барабаном. Консолі та позолочені рельєфи навколо купола підкреслюють бароковий динамізм церкви.

Консолі

Консолі

У французькій архітектурі XVII ст. поширені великі консолі, часто у формі сувою або волюти. Зазвичай вони несли декоративну, а не структурну, функцію.

План церкви Будинку інвалідів

План церкви Будинку інвалідів

Жюль Ардуен-Мансар отримав замовлення на будівництво купольної церкви між двома крилами Будинку інвалідів. Величезна купольна ротонда змінила весь ансамбль. Ротонда вписана в квадрат, кути якого утворені капеллами. Ясність композиції, урівноваженість мас поєднуються з урочистістю образу.

Слухове вікно

Слухове вікно

Кругле або овальне слухове вікно часто прикрашало купол і мансардний дах будівлі в стилі бароко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *