Статті

Грецький стиль в Англії

Опубліковано: Грудень 10, 2013 262

Грецький стиль не копіював античні будівлі цілком, а лише брав окремі елементи, які використовував для створення нових типів будинків. Будівлі Греції стали широко відомі після публікації результатів археологічних розкопок. В Англії ключовою роботою стали «Афінські старожитності» Джеймса Стюарта і Ніколаса Реветта (1762 р.). На початку XIX ст. посилююча віра в перевагу грецького ордера спонукала архітекторів копіювати його в точності, особливо при проектуванні громадських будівель. Ордер надавав цим будівлям монументальності. Першою доричною будівлею, яка з’явилися в Лондоні, став театр в Ковент-Гарден, побудований Робертом Смерком. Але найбільш відомим з англійських будинків в грецькому стилі став, напевно, спроектований тим же автором Британський музей.

Західний фасад. Церква Сент-Пенкрас. Лондон (1819-1822 рр..)

Західний фасад. Церква Сент-Пенкрас. Лондон (1819-1822 рр..)

Західний фасад церкви Сент-Пенкрас являє собою типовий приклад грецького стилю. Ордер і окремі частини будівлі є точною копією грецьких оригіналів.

Портик з каріатидами. Ерехтейон. Афіни

Портик з каріатидами. Ерехтейон. Афіни

Північний і південний виступи церкви зовні в точності повторюють портик з каріатидами афінського Ерехтейона. Всередині виступів розташовані однакові захристя.

Пам'ятник Лісікрата. Афіни

Пам’ятник Лісікрата. Афіни

Церква Сент-Пенкрас поєднує форму афінської Вежі вітрів з формою пам’ятника Лісікрата. Деталь, яка повторює форму пам’ятника, піднята над будівлею церкви і є основою високого шпиля.

План на рівні підлоги. Вежа вітрів. Афіни

План на рівні підлоги. Вежа вітрів. Афіни

Одна і та ж будівля надихнула творців двох зовсім різних проектів.

Храм у парку лорда Тінлі. Ессекс (1765 р.)

Храм у парку лорда Тінлі. Ессекс (1765 р.)

На проект цього будинок вплинув план Вежі вітрів, яка мала такі ж парні, розташовані по кутах колони.

Грецький меандр. Кенвуд-Хауз. Лондон

Грецький меандр. Кенвуд-Хауз. Лондон

У Кенвуд-Хаузі використаний найпростіший тип грецького меандру, який виконує тут роль паска кладки, візуально розділяючи поверхи і захищаючи камінь від руйнування.

Грецький меандр

Грецький меандр

У цього широко відомого класичного орнаменту є безліч варіантів. Меандр складається з горизонтальних і вертикальних ліній, з’єднаних під прямим кутом, і створює безперервну декоративну смугу. Меандр використовували для прикраси фризів і архітравів.

Фасад. Садиби в Гемпширі (1804-1809 рр..)

Фасад. Садиби в Гемпширі (1804-1809 рр..)

Ця будівля – приклад типового сільського будинку у грецькому стилі. Грецький доричний восьмиколонний портик був приєднаний до вже існуючої будівлі, яка придала йому монументальності. Інтер’єри будівлі залишилися колишніми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *