Статті

Громадські будівлі Північної Європи

Опубліковано: Жовтень 23, 2013 266

Мова архітектури епохи Відродження зазвичай асоціюється з класичними формами, заснованими на вивченні грецьких і римських зразків. Крім того, вони зв’язувалися з католицькою релігією і мало підходили для більшості країн Північної Європи. Одним з важливих архітектурних елементів, який отримав повсюдне поширення в Північній Європі, був прикрашений фронтон. Ця деталь широко використовувалася в архітектурі будинків і громадських будівель. Можливості архітектури висловлювати громадянську гордість і національну приналежність часто використовувалися в північних містах при будівництві великих громадських будівель. Кілька будинків муніципалітетів і гільдій XVI ст. поєднують в собі характерні місцеві елементи із застосуванням класичних мотивів. Таке поєднання додає будівлям величності та монументальності.

Ратуша. Антверпен (1561-1565 рр..)

Ратуша. Антверпен (1561-1565 рр..)

Володіння італійської архітектури розповсюджувалось в Північній Європі двома шляхами: через архітектурні трактати, перекладені на голландську і інші мови, і через архітекторів, працювавших в Італії. Корнеліс Флоріс, який побудував ратушу в Антверпені, багато років провів в Італії і відобразив у цьому будинку знання Браманте. Будівля, побудована в стилі класицизму, має щипцевий фронтон, який грає швидше декоративну, ніж функціональну роль. Будучи однією з перших споруд, побудованих в італійському стилі, вона мала великий вплив на архітектуру ратуш в Нідерландах.

Фасад ратуші в Лейдені (1595р.)

Фасад ратуші в Лейдені (1595р.)

У період бурхливого економічного процвітання, багато міст старалося, перебудувати або збільшити свої громадські будівлі. Одним з таких міст був голландський Лейден. Дивен де Кей прилаштував до старої ратуші фасад, оживив будівлю. Такі класичні елементи як пілястри, колони і рустовка – борються за увагу глядача з розкішним фронтоном.

Зал тканин. Брунсвік

Зал тканин. Брунсвік

На доходи від торгівлі та комерції було побудовано багато прекрасних будівель на головних площах північноєвропейських міст. Так у Брунсвіку (Нижня Саксонія) звели багатоповерховий Зал тканин, з ордером, який прикрашає поверхи у прийнятій послідовності. Риси північної архітектури видно в переплітаючому орнаменті та фронтонах із завитками, розташованих на високому фасаді будівлі.

Збройна палата. Гданськ

Збройна палата. Гданськ

Багато північно-європейських міст зберігали традиції зведення майстерно спланованих цегляних будівель і в епоху Відродження. Збройна палата у польському Гданську – одна з таких будівель. Середники палітурки вікон виконані з каменю, кам’яні прикраси розташовані навколо масивних дверей. Фронтони з прикрасами у вигляді обелісків вінчають верхній поверх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *