Статті

Храми епохи Августа

Опубліковано: Жовтень 13, 2013 256

Август стверджував, що знайшов Рим кам’яним, а залишив мармуровим. Це справедливо головним чином відносно храмів, багато з яких він побудував і реставрував. У життєписі Августа  Res Gestae Divi Augusti, він стверджував, що відновив вісімдесят два храми за один рік тільки в самому Римі. Храми цього періоду засновані на республіканських традиціях, яких об’єднує вплив Греції та етрусків. Їм властива строга ясність і впорядкованість, видовженість пропорцій. Храми часто ставилися на високий подіум.

Форум Августа. Рим

Форум Августа. Рим

Форум Августа розташований перпендикулярно форуму Юлія Цезаря і зберіг основні риси його плану, але храм був присунутий щільно до задньої стіни форуму, бічні стіни утворювали два півкруга. Фланкіруя храм, вони надали площі типово італійський характер з центрально-осьовою композицією.

Храм Марса Ультора. Рим (2 р. до P. X.)

Храм Марса Ультора. Рим (2 р. до P. X.)

Архітектура постійно використовувалася римлянами в політичних цілях. Під час битви при Філіппах (42 р. до P.X.) Август присягнувся помститися за смерть Юлія Цезаря і побудувати храм в його пам’ять. Храм Марса Ультора (месника) на форумі Августа був подарований місту.

План храму Марса Ультора

План храму Марса Ультора

У плані храму Марса Ультора – восьмиколонний пікностиль італійського типу, доповнений апсидою, розташованої вище рівня підлоги що замикала головну вісь храму. Храм майже квадратний, на високому подіумі.

Застосування мармуру

Застосування мармуру

Ще не були відкриті каменоломні в Місяці у 20 р. до P. X., мармур залишався дорогим будівельним матеріалом. У період Августа місячний мармур вже активно використовувався, його білизна прекрасно поєднувалася з привезеним кольоровим мармуром. У храмі Конкордії (10 р.) мармур використаний повсюдно.

Деталі архітрава храму Кастора і Поллукса

Деталі архітрава храму Кастора і Поллукса

Грецькі ремісничі навички повинні були застосовуватися до мармуру, який часто використовувався у августовій архітектурі. Архітрав храму, можливо, був вирізаний грецькими майстрами.

Храм Кастора і Поллукса. Рим (6 р.)

Храм Кастора і Поллукса. Рим (6 р.)

У період Августа використання ордерів було поступово стандартизовано, особливо коринфського. Коринфська капітель храму Кастора і Поллукса стала традиційною, разом з багато прикрашеним архітравом і глибоко виступаючим карнизом.

План храму Кастора і Поллукса

План храму Кастора і Поллукса

Храм Кастора і Поллукса, як і багато інших храмів часу Августа, був побудований на місці більш старого храму, і це, швидше за все, пояснює його незвичайний план. Він був периптером і  октастилем, з подвійним подіем. Подій часто використовувався ораторами.

Квадратний будинок. Нім. Франція (1-10 рр..)

Квадратний будинок. Нім. Франція (1-10 рр..)

Великий псевдопериптер з глибоким портиком і напівколонами з боків, які не є більше несучою частиною конструкції, тепер вони грають тільки декоративну роль.

Сходи Квадратного будинку

Сходи Квадратного будинку

Сходинки храмів підкреслювали осьову композицію. У Квадратному будинку низькі бічні стінки з кожного боку фланкували сходи. Вівтар часто встановлювався поза храмом: на верху або біля основи сходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *