Статті

Храмові комплекси

Опубліковано: Серпень 29, 2013 120

Останній період розвитку північного, індоарійського стилю припав на X ст., Але південний, дравідійськой стиль продовжував розвиватися протягом ще декількох сотень років. Період його розквіту припав на 1250-і рр.. Численні мантапами служили для зборів молільників. Масивні ворота іноді досягали висоти 52 м. З’явився внутрішній двір при храмі з менш значними святилищами. Розкішні вежі над воротами демонстрували достаток і силу, а також посилювали враження, вироблене храмом. У багатьох випадках храмові комплекси продовжували добудовуватися аж до XVIII ст. Таким чином, індуїстське будівництво протягом довгого часу співіснувало з мусульманським. Перші значні мусульманські споруди в Індії з’явилися в 1100-і рр..

Гопурама

Гопурама

Гопурама – монументальні надбрамні вежі. Є одними з найбільш дивовижних будівель Індії. Через них віруючі потрапляли у священний храмовий комплекс. Основа юпурам була кам’яною, але використовувалися ще цегла, дерево і штукатурка. Верх часто прикрашався ступікамі (маленькими ступами).

Пракарам

Пракарам

У Південній Індії храми стали ставити всередині прямокутного замкнутого двору – пракарам. Тут же розміщувалися другорядні святилища, зали та галереї для молільників, басейни для омивання.

Талар (XVII-XVIII ст.)

Талар (XVII-XVIII ст.)

Важливою частиною храмового комплексу був Талар (басейн), який використовувався для обмивання. Басейн живили дощові води, джерела або канали. Він часто мав ступінчасті бортики. На малюнку представлений басейн храму Рамешварам, оточений з трьох сторін колонадою.

Пуду-мантапам. Мадурай. XVII ст.

Пуду-мантапам. Мадурай. XVII ст.

Пуду-мантапам – зал, винесений за огорожу комплексу. Він розділений чотирма рядами стовпів з поставленим до них статуями представників династії Найяков. Тисячеколонний зал-мантапам суцільно вкритий різьбленням, знаходився в північно-східній частині комплексу.

Каплиця (XII ст.)

Каплиця (XII ст.)

Каплиці молодших божеств з давніх пір поміщали усередині храмових комплексів. На малюнку-каплиця храму в Белурі, прикрашена дахом, що повторює дах самого храму.

Джайнській храмовий комплекс (XVI ст.)

Джайнській храмовий комплекс (XVI ст.)

Шатрунджая – джайнський храмовий комплекс, на території якого не дозволялося селитися навіть священнослужителям. Тут на вершинах гір розташовані одинадцять ансамблів, званих тугс. Кожен тук, має головний храм, оточений більш дрібними. Храми були розкішно оздоблені дорогоцінним камінням, статуями, інкрустаціями.

Зал тисячі колон.

Зал тисячі колон.

Дравідійський храмовий комплекс, побудований в XVII-XVIII ст., Включав в себе прикрашені колонами коридори і зали з тисячею колон, порівнянні з гіпо-стильними залами Єгипту.

Храмовий комплекс Бубанешвар (XI ст.)

Храмовий комплекс Бубанешвар (XI ст.)

Бубанешвар – найдавніший релігійний центр Індії, де навколо священного озера розташовувалося близько семи тисяч храмів. Вціліло з них не більше п’ятисот. Тут головний храм з гіікхарой ​​залишався найбільш важливою частиною комплексу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *