Статті

Ісламська архітектура Іспанії. Альгамбра

Опубліковано: Жовтень 11, 2013 146

Цитадель і резиденція емірів Гранади Альгамбра була побудована на вершині пагорба і відділена від міста річкою. Палацові будівлі оточені стіною, червонуватий колір якої пояснює назву ансамблю Ал-Хамра, тобто Червона. Укріплення Альгамбри відносяться до XI ст., а палацові будівлі-до XIII-XIV ст. Будівлі групуються навколо двох дворів з аркадами, водоймами і фонтанами. Надзвичайне багатство і насиченість декору. Це і різнокольорові мармури, і мозаїки, і глазурі, а також орнаменти, вирізані по алебастру і розписані блакитними, червоними тонами і золотом. Велике значення тут відіграє світло. Альгамбра – блискучий приклад палацової архітектури мусульманського заходу, за своєю розкішшю перевершує архітектуру середньовічного Сходу.

Левиний двір

Левиний двір

Цей відкритий хрещатий у плані двір має символічне зображення раю. Він оточений легкими аркадами на колонах. В центрі двору б’є фонтан, чашу якого оточують дванадцять мармурових левів.

Аркади Левиного двору

Аркади Левиного двору

Аркади спираються на стрункі колони, подекуди з’єднані по дві чи по три. Капітелі зроблені у формі кубів із закругленими кутами і прикрашені рослинним орнаментом. Тимпани арок покривають вирізані по алебастру ажурні орнаменти.

План

План

В ансамбль Альгамбри входять два палаци, кожен з довгастим двором. Більш ранній Миртовий двір (В) з водоймою і квадратною вежею тронного залу і залу Посланців. Інший – Левиний двір (А) з двома павільйонами, залом Суду і залом Абенсеррагів.

Мавританський декор стін

Мавританський декор стін

В ісламській архітектурі поверхні покриті суцільним ажурним орнаментом, геометричним або рослинним. Він міг бути висічений по алебастру, викладений мозаїкою або написаний фарбами.

Орнамент

Орнамент

Тут представлений гіпсовий орнамент з рослинним мотивом з використанням грецьких мотивів: аканта, пальметт, раковин. Використовується безліч написів з цитатами з Корану, а також багато разів повторений девіз династії Насридів: «Немає переможця, крім Аллаха».

Штукатурка

Штукатурка

Дерев’яна оштукатурена решітка використовувалася в бубнах арок, карнизах, капітелях і заповнювала порожнечі склепінь. Орнамент вирізувався в мокрій штукатурці або наносився за допомогою шаблону.

Миртовий двір

Миртовий двір

Цей двір використовувався для прийому послів і гостей, і був частиною раннього палацового комплексу. Він був обнесений аркадами з мармуровими колонами. Басейн оточували боскети з миртових кущів. У північному кінці знаходились Тронний зал і зал Посланців. Дерев’яні стелі були багато декоровані розписом і золотом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *