Статті

Ісламська архітектура в Індії: поєднання індуських і ісламських рис

Опубліковано: Жовтень 11, 2013 218

На початку XIII ст. майже вся Північна Індія була завойована тюрками, які сповідували іслам, а в XV-XVII ст. їх завоювання поширилися на століття: Індію, виключаючи крайній Південь. На завойованих землях припиняють існувати традиційна індійська архітектура і скульптура, але розвиваються ісламські архітектурні традиції, з’являються нові типи і види культових споруд: мавзолеї, мечеті, медресе, мінарети у формах, що склалися в Середній Азії та Ірані. Це був час безперервних війн, що викликало розмах будівництва фортифікаційних споруд та укріплених резиденцій. Тепер домінуючим став не храм, а укріплений замок феодала і його мавзолей.

Гробниця Хан-і-Джихан. Тілангані (1368-1369 рр..)

Гробниця Хан-і-Джихан. Тілангані (1368-1369 рр..)

Восьмикутний зал з куполом оточений відкритою верандою. На кожній стороні восьмикутника розташовані три стрілчасті арки на квадратних колонах. Ця схема стане характерною для гробниць.

Гробниця (середина XVI ст.)

Гробниця (середина XVI ст.)

Широкі короткі колони, що стоять на високому цоколі, підтримують антаблемент і восьмикутний барабан, на який спирається купол.

Кутб-Мінар. Делі (1200-1220 рр..)

Кутб-Мінар. Делі (1200-1220 рр..)

Цей мінарет був пам’ятником остаточної перемоги мусульман над Індією. Ця величезна конусоподібна пятиярусная вежа, побудована з червоного пісковика з вставками з сірого кварцу і білого мармуру, покритого різьбленням.

Соборна мечеть. Джаунпур

Соборна мечеть. Джаунпур

Ця мечеть мала масивний вхід з стрілчастою аркою, відкритий внутрішній двір, обнесений аркадою, і критий молитовний зал.

Кувват-уль-Іслам. Мечеть. Делі

Кувват-уль-Іслам. Мечеть. Делі

Мечеть була побудована на місці старого храму, і для неї були використані матеріали зруйнованих джайнських храмів. Вона поклала початок будівництву мечетей в Індії. Її двір був оточений колонадою з стрілчастими арками і арабськими орнаментами.

Соборна мечеть. Манду

Соборна мечеть. Манду

На плані показаний квадратний дворик, з колонами і аркадами, трьома куполами, які підтримують колони.

Парус мечеті Кувват-уль-Іслам. Делі

Парус мечеті Кувват-уль-Іслам. Делі

Парус із сталактитами в мечеті в Делі є традиційним для індійської архітектури.

Мінарет

Мінарет

Цей мінарет, один з багатьох, зведених завойовниками на честь перемоги над Індією. Він зроблений з цегли, покритий декоративною теракотою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *