Статті

Королівські замки Франції XVI ст.

Опубліковано: Жовтень 23, 2013 286

Мова і стиль італійського Відродження повільно поширювалися за межі міст-держав Італії. Протягом XV століття у Франції, Іспанії та Північній Європі продовжувала переважати готична архітектура. Знання та інтерес до наслідуваним античності італійським будовам почали поширювати мандрівники, які поверталися з Італії, та італійські архітектори й майстри, які працювали за межами своєї країни. Франциск I і його син, Генріх II, надавали великого значення владі, пов’язаної як з політичним, так і з культурним пануванням. Обидва монарха будували прекрасні і пишні замки.

Замок Шамбор. Луара (розпочато в 1519 р.)

Замок Шамбор. Луара (розпочато в 1519 р.)

Архітектори французького Відродження не копіювали сліпо італійські зразки. Класична мова Італії часто знаходила застосування, але французи випрацювали свій власний стиль. У замку Шамбор нижні поверхи прикрашені пілястрами. Великий карниз і балюстрада поєднуються з крутим дахом та башточками, які нагадують про більш ранній стиль французької архітектури.

План. Шамбор

План. Шамбор

План першого поверху замку Шамбор суворо симетричний, що є характерним для Відродження, а кутові башточки нагадують про фортифікаційні спорудах замків Середньовіччя.

Інтер'єр. Шамбор

Інтер’єр. Шамбор

Анфілади кімнат ставали все більш характерною рисою французької палацової архітектури. Можливо, вперше вони з’явилися в замку Шамбор, де були з’єднані коридорами з головними сходами.

Головні сходи. Шамбор

Головні сходи. Шамбор

Знамениті сходи замку імовірно грунтувалися на малюнку Леонардо да Вінчі. Новизна, краса і практичність цих сходів справили враження на Палладіо, який включив їх до розділу про сходи першої книги своєї праці «Чотири книги про архітектуру».

Класичний декор

Класичний декор

Багато французьких будівель мали камінні труби, при чому вони часто були прикрашені елементами, які зазвичай не розміщують на дахах будівель. Дві труби на малюнку прикрашені деталями з завитками і пілястрами.

Сходи. Замок Блуа. Луара

Сходи. Замок Блуа. Луара

Французькі архітектори XVI ст. приділяли сходам більше уваги, ніж їхні італійські колеги. З XV ст. у Франції існувала традиція влаштування спіральних сходів. Великі відкриті сходи замку Блуа, побудованого в 1515-1524 рр.., продовжують цю традицію, але тут використані і класичні декоративні елементи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *